KS. JERZY ZAPRASZA

AKTUALNOŚCI XJP

Panie dałeś mi więcej, niż ośmieliłem się prosić,

daj siłę wytrwania tym do których mnie posłałeś.

 

 

 

 

 

 

 

W pierwsze soboty miesiąca spotykam się ze Szkołą Maryi w kaplicy parafii pw. bł. Michała Kozala w Bydgoszczy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29 II 2020 r. TVP - Było... nie minęło, kronika zwiadowców historii przeprowadza wywiad /nagranie/ nt. naszego BOHATERA

 Program telewizyjny o tematyce historyczno-eksploracyjnej.  Prezentuje wydarzenia z historii Polski. Skierowany jest do młodego widza i eksploruje najciekawszą stronę poszukiwań historycznych, porusza się w obszarze mało znanych tematów.

Zob. Bohater

 

 

 

 

 

 

Koronka na ulicach miast

 

28 IX 19 podobnie jak przed rokiem Szkoła Maryi /filia Bydgoszcz/ spotkała się w Bydgoszczy na skrzyżowaniu przy ul. Nakielskiej koło Lidla.

 

 

 

 

 

Polska pod Krzyżem 14 IX 19 r.

 

 

Szkoła Maryi włączyła się w ogólnopolską inicjatywę „Polska pod Krzyżem”. Po Mszy św. /o 17.00/ w intencji Ojczyzny - w Domu św. Jana Pawła II, wyruszyliśmy /20 osób/ na leśne ścieżki, by odprawić Drogę Krzyżową.

 

 

 

 

 

 

28 VIII 19 r. TVP Poznań nagrywa program na temat naszego BOHATERA na podstawie mojej strony Bohater.

 

 

 Zobacz: TVP POZNAŃ O NASZYM BOHATERZE

 

 

 

 

 

Pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka

Pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka.
Собака – самый верный друг человека. - rosyjski
Der Hund ist der treueste Freund des Menschen. - niemiecki
Le chien est le plus fidèle ami de l’homme. - Francja
El perro es el amigo más fiel del hombre. – Hiszp.
Pes je najbolj zvesti prijatelj človeka. – Słoweński
Pas je najviše vjeran prijatelj čovjeka. – Chorwacki
कुत्ता मनुष्य का सबसे वफादार दोस्त है। - Indie
Pes je nejvěrnější přítel člověka. – Czeski
Il cane è l'amico più fedele dell'uomo. – Włoski
The dog is the most faithful friend of man. – Ang.
الكلب هو صديق معظم المؤمنين من الرجل. – Arabski

 

 

To zdjęcie mówi za wszystko.

Dr Maria Łakomska z Poznania

 

 

 

 

 

Szmaragdowy /55/ Jubileusz kapłaństwa

6 VI 2019

 

Panie, dałeś mi więcej niż ośmieliłem się prosić. Daj siłę wytrwania tym, do których mnie posłałeś.

 

 

 

 

 

Szkoła Maryi

1 VI 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Śmiłowo, Zelgniewo, Chodzież, Budzyń, Bydgoszcz

6 VI 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Ruchu Światło - Życie

Domowy Kościół przy Parafii pw. NMP z Góry Karmel

6 VI 2019

 

 

 

 

 

Jak po 55 latach patrzę na kapłaństwo?

 - Kapłan jest pomostem łączącym dwa brzegi: ziemski i niebieski. Musi cierpliwie przepro­wadzać dusze na drugi brzeg. A most ma to do siebie, że ludzie po nim depczą, brudzą, a nawet na niego plują. On wszystko musi znieść, wytrzymać. Takie jest przeznaczenie mostu; takie jest powołanie kapłana. Ważne, że inni dzięki niemu przedostaną się na drugi brzeg.

 

 

 

 

 

@ Piękny przykład wierności kapłańskiej, niech naśladują młodzi kapłani jak trwać w służbie dla Boga i ludzi. Media liberalne gdzie jesteście? Dlaczego nie nagłaśniacie 55-lecia rocznicy święceń kapłańskich? Nie, nie z takimi przykładnymi kapłanami jak ks. Jerzy nie po drodze liberalnym mediom, ale my nagłaśniamy, że są wśród nas wspaniali, święci i wierni Kapłani. /18 VI 19 - Mariola Jarzębowska, Hamburg/

 

 

 

 

 

 

 

 

Matka Boża w Obrazie Nawiedzenia

 

 

odwiedza parafię NMP z Góry Karmel oraz parafię bł. Kozala

20 - 22 III 19

 

Dekoracja na moim tarasie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O. Laurencjusz - paulin z Ukrainy

odwiedza ks. Jerzego

18 II 2019 r.

 

 

 

 

 

 

Dzieciątko Betlejemskie

i kamień z pól Betlejemu

 

 

 

 

Uroczyste odsłonięcie i poświecenie obelisku

ku czci Powstańców Wielkopolskich związanych z Kaczorami i okolicą - Kaczory 24 XI 18 r.

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Kaczor i Okolic

SPKiO

Jestem honorowym członkiem tego stowarzyszenie.

W intencji Powstańców odprawiłem Mszę św. Jezu Zmartwychwstały - weź ich do swej chwały

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Matka Boża w Obrazie Nawiedzenia w mojej rodzinnej parafii w Wysokiej.

24 XI 18 r. uczestniczyłem w tym podniosłym wydarzeniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od Matki Bożej Szkaplerznej u NMP z Góry Karmel

2 VIII 18 r. śmiłowscy Parafianie uczestniczą we Mszy św. w parafii pw. NMP z Góry Karmel.

 

 

 

Niespodzianka urodzinowa

Fot.  Ewa Hanak

 

 

 

 

 

 

 

Murowaniec - par. pw. św. Rafała Kalinowskiego

Dane mi było przez 3 dni głosić kazania o szkaplerzu karmelitańskim. W sam dzień szkaplerzny 16 VII 18 r. nałożyłem tę św. szatę ponad 30 osobom.

W tym samym dniu szkaplerz przyjęły 4 osoby z naszego domu.

.

 

 

 

 

 

 Adoracja Medjugorska Najświętszego Sakramentu.

 

 

Od czerwca 18 r. Adoracja Medjugorska jest również w parafii NMP z Góry Karmel. Adoracja odbywa się w ostatnią sobotę miesiąca po wieczornej Mszy św. Msza św. zaczyna się o 18.30. Adoracja trwa 60 minut. Kończy się indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakr. nad każdą osobą oraz apelem szkaplerznym, mającym moc egzorcyzmu.

Warto przyjść przynajmniej na 15 minut. Uczestnicy czerwcowej adoracji byli zachwyceni. Po zakończeniu jest okazja spotkania się przy herbacie lub kawie.

 

 

 

 

 

 

 

Od kilku miesięcy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy, wspólnie ze Szkołą Maryi, prowadzę Adorację Medjugorską Najświętszego Sakramentu.

 

27.01.2018 r.  CZCIGODNY KSIĘŻE KANONIKU!  Serdecznie dziękujemy za wspaniałą adoracje MB Fatimskiej. To wielka uczta duchowa. Wróciły wspomnienia naszych pięknych adoracji Medjugorskich w Smilowie. Niesamowite przeżycie w łączności z Ks Kanonikiem tak na żywo! Wspólna modlitwa śpiew i duchowa łączność za pomocą internetu pozostawiła w naszych sercach ogromną radość bo bardzo brakowało nam tej Błogosławionej łączności modlitwenej z Matką Boża. Życzymy Drogiemu Ks. Kanonikowi nieustającej opieki Maryi wszelkich Bożych Darów i łask każdego dnia oraz radości i pokoju na dalsze lata w kapłaństwie. SZCZĘŚĆ BOŻE! 

 

 Szkice niedokończone - część II

W II części Szkiców niedokończonych”, poza krótką prezentacją śmiłowskiej parafii, znajdziemy wiadomości z ostatnich 5 lat, tj. do 30 VI 2015 roku. W ponad 80 kolorowych zdjęciach znajdziemy siebie oraz najbliższe naszemu sercu osoby. Szkice są jeszcze u p. Haliny Czarneckiej.

NO NARESZCIE !!!!!!!!!!!!!
 Doczekaliśmy tej tak ważnej i doniosłej chwili. Jest druga część SZKICÓW NIEDOKOŃCZONYCH. Gratulujemy Księdzu Kanonikowi. Dziękujemy serdecznie za wielki trud włożony w napisanie tej i pierwszej i drugiej części. Dziękujemy, że znalazł Ks. Kanonik czas, że dopisało zdrowie (zapewne dzięki możnemu wstawiennictwu Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafałowi Archaniołowi), że Pan Bóg pobłogosławił.
  Niech Bóg obdarzy Ks. Kanonika zdrowiem i potrzebnymi Łaskami.

 

 

Śmiłowo na adoracji Medjugorskiej - 19.05.2018 r.

 

W imieniu śmiłowskich pielgrzymów oraz swoim - pragnę złożyć serdeczne podziękowanie za ten szczytny cel modlitewny gdzie mogliśmy wziąć udział w uroczystościach Zesłania Ducha Św., a szczególnie za upragnioną Adorację Najśw. Sakramentu w stylu Mediugorskim w przepięknym Sanktuarium M.B.Fatimskiej w Bydgoszczy.    

 

 

 

 

 

SESJA WIOSENNA SZKOŁY MARYI

w Górce Kl. w dniach 27 - 29 2018 r.

 

W tej sesji wzięło udział  ponad 50 osób. Nie brakowało kompletnych rodzin. Było sporo młodzieży (6 osób). Wiek uczestników: od 1 do 90 lat. Były osoby, które przyjęły szkaplerz karmelitański.

Na zdjęciu: br. Zbigniew, dyrektor Szkoły Maryi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekolekcje w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Sicienku

9 – 13 marca 2018 r.

Rekolekcje dla dorosłych były nt. Szkaplerza Karmelitańskiego. W ostatnim dniu rekolekcji 32 osoby zostały okryte szatą Szkaplerza.

W ramach szkolnych rekolekcji młodsze dzieci przypomniały sobie wiadomości o Mszy św. oraz o Aniele Stróżu. Stawiały mi ciekawe pytania, np. Czy gdyby Pan Jezus nie umarł, czy żyłby dzisiaj? Oraz Co dzieje się z naszym Aniołem Stróżem po naszej śmierci?

Młodzież miała okazję zapoznać się z Księgą Tobiasza. Dowiedziała się o św. Rafale Archaniele, któremu warto polecać różne sprawy. Zapoznałem ich ze świadectwami ludzi, którzy Jemu zawierzyli.

Czcigodny Księże Kanoniku! Jesteśmy pełni podziwu i życzliwości dla Ciebie Drogi nasz Kaplanie. Wielka to rzecz głoszenia rekolekcji wielkopostnych. Rozpiera nas duma ze właśnie nasz Kanonik Jerzy nadal promienieje młodością swego ducha głosząc Słodycz Dobrej Nowiny tym którzy pragną słuchać - uwielbiając Pana Boga jeszcze więcej. Zapewniamy Cię Naśladowco Chrystusa o naszej modlitwie codziennej aby Jezus darzy Cię bezgranicznym Miłosierdziem, a Twe czyste serce napełnił pokojem dobrocią i ufnością. Życzymy również zdrowia i samych słonecznych dni.  SZCZĘŚĆ BOŻE!  Maria z rodziną.

 

 

 

Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki

 

 

W Katoliku w dniach 19 – 21 I 18 r. odbyły się rekolekcje dla Ruchu Światło-Życie. Uczestniczył w nich Domowy Kościół oraz młodzież oazowa.

Ks. Jerzego zaproszono do odprawiania Mszy św. oraz do złożenia świadectwa o słudze Bożym ks. Franciszku, z którym w Krościenku, w 1971 r. brał udział w kapłańskiej oazie.

 

 

 

 

 

 

Przypadki są tylko w gramatyce.

Parafia pw. N.M.P. z Góry Karmel w Bydgoszczy

 

 

Dzień przed przybyciem do Domu Św. Jana Pawła II otrzymałem z parafii NMP z Góry Karmel telefon z propozycją duszpasterskiej pomocy. Czy to przypadek, że Matka Boża Szkaplerzna przysłała mnie do parafii tego samego wezwania. W parafii tej poczułem sie jak u siebie. Do tego kościoła  mam tylko 1600 m. Inni kapłani z naszego domu też pomagają w innych parafiach, ale oddalonych o kilkanaście kilometrów.

 

 

 

 

 

 

Ale to nie jest jeszcze wszystko. Ponad 30 lat szukałem kościoła lub kaplicy pod wezwaniem św. Rafała Archanioła. Poza Zelgniewem znalazłem tylko jedną kaplicę na Górze św. Anny /jest ona wyłączona z kultu; jest miejscem przechowywania sztandarów i feretronów/. Nie tylko Matka Boża Szkaplerzna, ale również św. Rafał Arch. nie zapomniał o swoim czcicielu. Zostałem zaproszony z Mszą św. oraz na odpust  do kaplicy szpitalnej /ORiS PZN/ w Bydgoszczy. Zaproponowano mi również przeprowadzenie w Wielkim Tygodniu 3-dniowych rekolekcji.

 

 

W II Niedzielę Adwentu dane mi było włączyć się w prowadzenie rekolekcji w Domu rekolekcyjnym na Piaskach dla Szkoły Życia Maryi.


 

 

 

Rekolekcje dla niewidomych oraz ich przewodników głosiłem w kaplicy pw. św. Rafała Arch. w Bydgoszczy od 21 do 23 marca 2016 r.

 

Rekolekcje Ks. Jerzego - o św. Rafale cz.1 / cz.2 / cz.3

 

 

 

 

 

W kaplicy szpitalnej św. Rafała Archanioła /22 V 16/

 

W niedzielę 12 II 17 r. w kaplicy św. Rafała Arch. odprawiłem Mszę św., podczas której z okazji Dnia Chorych ponad 40 osób przyjęło sakrament namaszczenia chorych.

 

 

 

 

 

Procesja Bożego Ciała - w Bydgoszczy na ul. Nakielskiej - 2016 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

@ Księże Kanoniku, niezmiernie cieszę się; mój Proboszcz jest bardzo potrzebny. Uwielbia i adoruje Jezusa na ulicach wielkiego miasta. To wielka łaska i wyróżnienie. Zdjęcia super. Dzięki. /Marzena ze Śmiłowa/.

Boże Ciało - Bydgoszcz, ul. Nakielska - 2017 r.

W 2018 r. prowadziłem procesję od ostatniego ołtarza na ul. Tczewskiej.

 

 


 

 

 

W soboty jestem zaangażowany

 w Maryjny Krąg Biblijny.

 

 

 

 

 

 

 

@ Księże Jerzy wpisują się parafianie z NMP z Góry Karmel w Bydgoszczy: Ania i Darek Tkaczyk. Ja jestem szafarzem i mam przyjemność często służyć do Mszy w niedzielę, gdy ksiądz ją odprawia... Bardzo dziękujemy za księdza zaangażowanie w życie naszej parafii w Bydgoszczy. Zapewniamy o naszej modlitwie.

 

@ Dziękuję za stałą, dobrą i potrzebną posługę w naszym Kościele NMP z Góry Karmel /s. Aldona - 7 I 19/.

 

„Piękno życia kapłańskiego polega na tym, że nikt z kapłanów nigdy nie jest niepotrzebny” - powiedział abp Henryk Muszyński, Prymas Polski..

 

 

Często słyszę pytanie: Czy nie nudzę się na emeryturze?

Odpowiem prosto: na nudę tu nie ma czasu. Oprócz zajęć w parafii NMP z Góry Karmel oraz w innych parafiach mamy w katedrze Bydgoskiej dyżury w konfesjonale. Bywa, że proszą mnie o pomoc w kolędzie oraz w spotkaniach różnych Wspólnot.

Zaangażowałem się również w duszpasterstwo pielgrzymkowe. W pierwszych miesiącach mego pobytu w Domu Św. Jana Pawła II, jako opiekun duchowy, na pielgrzymkach spędziłem aż 37 dni. Wymienię dwie różne pielgrzymki do Medziugorje – Chodzież i Biuro Frater – Bydgoszcz, 16-dniowa: IBERIA CLASSICA /Szwajcaria – Francja – Hiszpania – Portugalia, w tym m.in.: La Salette, Lourdes, Salamanka, Fatima, Lizbona, Madryt, Montserrat, Barcelona, Ars, Strasburg/ – Biuro Frater oraz pielgrzymka Radia Maryja z Bydgoszczy: Zakopane (Krzeptówki) – Ludźmierz – Wadowice –  Kraków (Łagiewniki).

Była również propozycja do Medziugorje z Zielonej Góry. Odstąpiłem ją ks. Grzegorzowi.

 

 

Wiele osób pyta: jak czuję się Domu im. Św. JP II?


Odpowiem słowami psalmu 23.

Pan jest moim pasterzem,
 
niczego mi nie braknie.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach 
Stół dla mnie zastawiasz 
na oczach mych wrogów.

Dobroć i łaska pójdą w ślad za mną 
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pana 
po najdłuższe czasy.
 

Posłużę się też słowami ks. Grzegorza:
„Jesteśmy w przedsionku nieba”.

 

 

 

 

 

 

Pod Matką Bożą z Tihaliny 

i św. Rafałem Arch. kamienie

przywiezione z pielgrzymek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W swoim pokoju pod Obrazem, który na 50-lecie kapłaństwa otrzymałem  z rodzinnej parafii z Wysokiej. (Jest to kopia łaskami słynącymi Obrazu Matki Bożej Różańcowej).

 

 

 

 

 

 

 

Ten Krzyż otrzymałem w testamencie od mego MISTRZA ks. radcy Mieczysława Wacławskiego. Byłem Jego uczniem w LO w Łobżenicy na pierwszej Jego placówce. Był 2-3 tygodnie wikariuszem we Wysokiej i potem pierwszym wikariuszem w Śmiłowie. U niego w Raczkowie i Jabłkowie odbywałem swą praktykę jako kleryk. Był moim kaznodzieją prymicyjnym. Ja miałem kazanie na Jego rubinowym /40/ jubileuszu w Popowie Kośc., na diamentowym jubileuszu /60/ w Katedrze Bydgoskiej oraz w Gnieźnie w domu seniora na 90 rocznicę urodzin.

W Śmiłowie miałem zaszczyt przez 12 lat gościć Go podczas Triduum Sacrum. Ten Krzyż 13 VI 2016 r. przekazała mi, po odczytaniu testamentu, siostrzenica Zmarłego Maria Nadolna.

>> WSPOMNIENIA O KS. MIECZYSŁAWIE WACŁAWSKIM

 

 

Spotkanie śmiłowskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. w Domu JP II  - Zob. KARMEL

 

 

 

Nadzwyczajni śmiłowscy szafarze podczas swych rekolekcji 19 II 16 r. odwiedzają swego Proboszcza.

 

 

 

 

 

 

 

3 III 16 - Parafianie ze Śmiłowa.

Po adoracji Najświętszego Sakramentu

i modlitwie za Ks. Piotra - pamiątkowe zdjęcie.

 

 

 

 

 

 

 

Triduum sacrum 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Triduum Paschalnym uczestniczyli pracownicy Caritas oraz woluntariusze wraz ze swymi rodzinami.

 

 

 

 

 

 

 

Oto drzewo Krzyża,

 na którym zawisło Zbawienie świata

 

>> TRIDUUM PASCHALNE W DOMU ŚW. JPII

 

 

 

 

 

 

 

Konferencja o działalności naukowej Benedykta XVI  

 

W Bydgoszczy 6 kwietnia został zainaugurowany cykl seminariów nt. działalności naukowo-badawczej kard. Ratzingera i Benedykta XVI. W wydarzenie wpisała się międzynarodowa konferencja„Chrześcijańska koncepcja Europy i Polski w perspektywie nauczania kard. Josepha Ratzingera/Benedykta XVI". Odbyła się ona w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgosz

 

 

 

 

 

 

Z okazji imienin ks. Jerzego

w jego pokoju

 

 

 

 

 

Goście ze Śmiłowa

 w Pokoju Spotkań /27 IV 16/

W kaplicy adorowaliśmy Pana Jezusa i Zawierzyliśmy Matce Bożej Szkaplerznej i św. Rafałowi Arch. śmiłowską Parafię oraz jej Proboszcza.

 

 

 

 

Dzień Flagi - 2 maja 2016

 

 

Gdy na naszym domu zatrzepotała flaga, otrzymałem SMS-a:

"Piękna sprawa!!! Bo Polska i Polak brzmi dumnie".

 

 

Polska flaga

na tarasie u ks. Jerzego /3 - 4 maja 2017/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ks. Wiesław Pasionka SDB z Piły

z przybranymi Rodzicami /2 V 16/

 

 

 


 

 

 

 

 

Ks. Prymas w naszym Domu

 

 

 

 

8. kwietnia 17 r. niespodziewanie odwiedza nas ks. Abp Henryk Muszyński, Prymas Polski.

 

 

 

Ks. Prymas w moim pokoju, wpisuje się do Zeszytu Gości: 

+Henryk J. Muszyński z serca błogosławi - 8.04.2017

 

 

 

 

 

       Msza św. dziękczynna

   29 IX 17 r. w 1. rocznicę ocalenia. Zob. ŚWIADECTWA w: RAFAŁ ARCHANIOŁ

 

 

 

  

 

 

 


 

Śmiłowo w drodze do Torunia na 25-lecie Radia Maryja

 

 

 

 

 

 

 

 

SZKOŁA ŻYCIA - SZKOŁA MARYI

 

 

 

 

 

 

 

Od 17 maja 2016 r. jestem opiekunem Szkoły Życia... Maryi z Nazaretu Matki Kościoła

 

 

 

 

 

W II Niedzielę Adwentu dane mi było włączyć się w prowadzenie rekolekcji w Domu rekolekcyjnym na Piaskach dla Szkoły Życia Maryi.

 

 

 

 

 

Pielgrzymka Wspólnoty Szkoły Życia do Poznania /28 V 16/

 

 

 

 

 

 

 

 

Koczała, Dymin: wypoczynek, adoracja Najświętszego Sakramentu i ewangelizacja /17 - 19 VI 16/

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkoła Życia z życzeniami urodzinowymi - 2016 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

SESJA JESIENNA SZKOŁY MARYI

 w Bydgoszczy w dniach 2-4 grudnia 2016 r.

Dom Rekolekcyjny w Bydgoszczy, ul. Piaski 65

 

 

 

 

 

 

REKOLEKCJE NA PIASKACH /po raz trzeci/

 

 

Nasze rekolekcje w Szkole Życia Maryi z Nazaretu w Domu Rekolekcyjnym na Piaskach odbyły się w dniach od 17 do 19 lutego 2017 roku - dokładnie w 50. rocznicę powstania Odnowy w Duchu Świętym.

 

 

 

 

 

 

SESJA WIOSENNA SZKOŁY MARYI

w Górce Kl. w dniach 19-21 maja 2017 r.

 

 

 

 

 

Słowo na dobranoc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SESJA JESIENNA SZKOŁY MARYI

     w Górce Kl. w dniach 20 - 22 października 2017 r.

 

 

 

 

 

Podczas tych rekolekcji (sesji) miałem okazję m.in. wygłosić dwie konferencje nt. SZKAPLERZA.

Przy ołtarzu MB Szkaplerznej 17 osób przyjęło szkaplerz karmelitański. Zob. SZKAPLERZ

 

 

 

 

 

 

SESJA ZIMOWA SZKOŁY MARYI

w Górce Kl. w dniach 16 - 18 II 2018 r.

 

 

 

Podczas tych zimowych rekolekcji przy ołtarzu MB Szkaplerznej 18 osób przyjęło szkaplerz karmelitański. Zob. SZKAPLERZ

W rekolekcjach wzięło ponad 70 osób.

 

Fotogaleria: Sesja zimowa Górka Kl.

 

 

 

 

Nasza Ewangelizacja w Dniu Ojca - 23 VI 18

W piękny czerwcowy weekend ze wspólnotą Szkoły Maryi, fili bydgoskiej i opiekunem ks. Jerzym Ptachem wybraliśmy się na ewangelizację do Mikoszewa, pięknej nadmorskiej miejscowości. Mogliśmy tam dać świadectwo naszej wiary poprzez głoszenie Słowa, śpiew, modlitwę i uwielbienie. Pierwszy dzień był dniem przyjazdu i wypoczynku, ale następny to sobota – dzień Maryjny i Dzień Ojca. Pan Bóg - Ojciec Nasz Niebieski tak zadbał o ten dzień, że zatroszczył się nawet o piękną pogodę w godzinach naszej ewangelizacji.

A było to tak: Rano przed śniadaniem padał deszcz, prognozy pogody wskazywały na cały deszczowy dzień - na mapce pogodowej widoczne były deszczowe chmury. Pomodliliśmy się krótko o dobra pogodę na czas wyjścia, by chociaż spotkać jakieś zbłąkane owieczki; zaprosić na wieczór uwielbienia, który mieliśmy zaplanowany po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem Proboszczem w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz by nie zamoczyć tuby, którą  pożyczył nam miejscowy ksiądz Proboszcz. Długo nie musieliśmy czekać na odpowiedź z góry. Kiedy wychodziliśmy, nad nami wyszło słońce, a chmury jakby dookoła zataczały krąg. Dla nas był to znak, że  Pan Bóg nam błogosławi i najpierw symbolicznie podlał i użyźnił glebę, byśmy mogli iść i siać ziarno Dobrej Nowiny.

Spotykaliśmy różne osoby, młodsze i starsze, nawet rożnych wyznań. Tego dnia wszyscy byliśmy jedno, wszyscy byliśmy dziećmi Jednego Ojca Niebieskiego, bo wszyscy mówiliśmy o Bogu!  Piękne świadectwo dali młodzi zapytani o wiarę - nie wypierali się jej, ale jednogłośnie odpowiadali - tak wierzę. Byliśmy zaskoczeni, że   świadek Jehowy poproszona o wspólną modlitwę Ojcze Nasz, na głos ją odmawiała - nie wahała się pomimo, że było to sprzeczne z ich zasadami. Nasze drogi prowadziły również do Protestantów, Zielonoświątkowców, plażowiczów i miłośników psów. I tutaj się okazało, że można rozmawiać o Bogu podejmując tematy o psach żartobliwie mówiąc czasem trzeba zejść na psy, żeby uwielbić Stwórcę. Nasz opiekun ks. Jerzy wielki miłośnik psów błogosławił każdego właściciela i czworonoga. Ksiądz zawsze powtarza, że dobrzy ludzie mają psy.

W drodze dostaliśmy Słowo od Pana, które w każdej sytuacji i po spotkaniu z braćmi w wierze były czytelnym znakiem, że to co działo się tego dnia i przez nasze usta było głoszone, było pobłogosławione i prowadzone przez  samego Boga. Oto fragmenty Słowa Bożego: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. /Mk 16,15/. Wymowne były słowa św. Pawła „Ja siałem, Apollos podlewał, lecz Bóg dał wzrost”. /1 Kor 3,6/ Oraz inny fragment: Rz 4,18-21.

Rozdawaliśmy również cudowne medaliki, obrazki z modlitwą do Najświętszego Oblicza Pana Jezusa. Wiele osób było mile zaskoczonych, a w odpowiedzi na zaproszenie przyszli na Eucharystyczny Wieczór Uwielbienia w miesiącu poświęconemu  Najświętszemu Sercu Pana Jezusa do kościoła pod takim samym wezwaniem. Podczas Medjugorskiej Adoracji Najśw. Sakramentu działy się „cuda” - wiele łask Pan obficie wylewał na wszystkie serca. Odbyły się niezaplanowane spowiedzi, spontaniczne wyjścia z ławek do konfesjonału, indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Była radość i łzy szczęścia. Na koniec spowiedzi wiernych nastąpił piękny moment, który zapadł nam w pamięci - kapłan spowiadał kapłana, a potem się zamienili miejscami i znów kapłan spowiadał kapłana. Przypadków nie ma, wszystko jest łaską. Jak mówi ks. Jerzy – przypadki są tylko w gramatyce.

Naszą ewangelizację przeżywaliśmy w roku Ducha Świętego, pod hasłem ,,Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Czuliśmy się, że byliśmy prowadzeni przez Ducha Świętego i zobowiązani do tej misji jaką była ewangelizacja. Jesteśmy w Szkole Maryi i tak jak Maryja  pragniemy głosić Dobrą Nowinę całemu światu. Chwała Panu za ten błogosławiony czas i za kapłana, który jest z nami. Niech Bóg będzie uwielbiony !

 Barbara Dryl, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, w święto M.B. Szkaplerznej, 16.07.2018 r.

 

 

 

 

 

Spotkanie opłatkowe Szkoły Maryi 

Po adoracji Najświętszego Sakramentu i przyjęciu Komunii św., w sali spotkań dzieliliśmy się opłatkiem oraz wspomnieniami z wigilii przeżytych, będąc dziećmi, w domu rodzinnym /12 I 19/.

 

 

 

 

 

 

 

Polska pod Krzyżem 14 IX 19 r.

zobacz wyżej

 

 

 

Szkoła Maryi trwa na modlitwie o pokój

 

Od 13 do 17 stycznia 2020 r. /5 dni/ uczestniczyliśmy w Mszach św. sprawowanych w int. zagrożonego pokoju.

Kazania na temat pokoju głosił ks. płk Tadeusz Łukaszczyk.

Po Mszy św. odmawialiśmy Różaniec z dopowiedzeniami, Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz śpiewaliśmy suplikacje.

 

 

 

 

SESJA ZIMOWA SZKOŁY MARYI

u Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej w Orliku

 21 - 23 II 2020 r.

 

 

W sesji uczestniczyły osoby z północnej Polski, m. in. z Łodzi, Gdańska, a nawet z Norwegii.

 

Zob.: https://www.siostryzorlika.pl/orlik.html

 

 

 

 

 

 

 

Więcej o Szkole Maryi, zob. https://maryschool.org/events?country=4&locale=pl

 

 

  

 

Aktualizacja strony: 11 lipca 2020 12:43