KS. JERZY ZAPRASZA 

KSIĘGA GOŚCI

Zapraszamy do współtworzenia naszej strony. Poprzez uwagi, również krytyczne, tworzymy ją wspólnie. Korzystamy z każdej życzliwej uwagi.
O ile nie chcesz, by Twoje dane były umieszczone w Księdze Gości, zaznacz to.

Aby dokonać wpisu nie potrzeba się logować. Wystarczy kliknąć na adres: xjp@opw.pl i dokonać wpisu.


INTERNAUCI O NASZEJ STRONIE

 

 

5 V 20 Anna Janek Janikowo

Przepięknie przedstawiona, rozbudowana strona ku pamięci kaprala Piotra Konieczki. Oczywiście, że w Śmiłowie należy nadać nazwę ulicy imieniem kaprala Piotra Konieczki, na cześć tego prawdziwego bohatera.

Z wielką uwagą oglądałam filmik o Bohaterze, wspaniale udokumentowane. Widać piękne zaangażowanie Księdza, rodziny Bohatera i społeczności. To chwyta za serce.

Racja, że trzeba pytać tych co mają coś ciekawego, historycznego do powiedzenia, bo potem wszystko zginie. Niestety większość ludzi z takimi historiami już odeszła.

 

23 IV 20 - Renata Rzydych Bydgoszcz

O kwarantannie  w Waszym Domu Księży Emerytów czytałam już wczoraj. Trudny czas. Pamiętam w modlitwie.

 

12 IV 20 Anna Janek Janikowo

Dziękuję Księdzu za modlitwy, wspieranie na duchu i piękną, niezwykle ciekawą stronę.

 

15 X 19 - Renata Rzydych Bydgoszcz

Różaniec z dopowiedzeniami rozpowszechniam. Oglądałam też kilka dni teemu film ZAPOMNIANE HISTORIE: Bardzo ciekawy. Też go będę rozpowszechniać. :-)

 

15 X 19 - Mariola Hamburg

Wielkie dzięki, piękna sprawa: film o Bohaterze
Ksieże Jerzy dobrze, ze jesteś...

 

Liczba wpisów w księdze: 325

10 X 19 – Marzena Bożek – Śmiłowo

Szczerze gratuluje udziału w reportażu o naszym Bohaterze. dziękuje  Księdzu za odwagę wystąpienia przed kamerami TVP. Miło było Księdza zobaczyć na ekranie. Bogu niech będą dzięki!

 

8 X 19 - Ks. A. Skwarczek, Dziekan Dekanatu Wysoka

Ks. Kanonikowi Jerzemu Ptachowi gratuluję uczestnictwa w reportażu o Bohaterze kapralu, Piotrze Konieczce z Brodnej: TVP POZNAŃ O NASZYM BOHATERZE Historia magistra vitae est!  

 

8 X 19 - Agnieszka z Olsztyna

Jeziorki, Wieluń, czy Westerplatte. Ciekawy program. Wiem o Waszym Bohaterze. Czytałam na stronie internetowej. ...

 

14 IX 19 - Renata Rzyduch - Bydgoszcz

Spieszę donieść, że w Internecie znalazły się wielojęzyczne informacje nt. Piotra Konieczki. Jest to element międzynarodowej kampanii MSZ poświęconej 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Włączenie wątku Konieczki to zasługa ministra Szymona Szynkowskiego vel Sęk. 12 IX 19 Rafał Pogrzebny PAP

 

13 IX 19 - Roman Chwaliszewski - Piła

Kropla (tj. ks. Jerzy) drąży kamień. Od 1984. poznawałem i wspierałem działania mego kolegi dr. Zenona Szymankiewicza w tym zakresie. Jednak akcja "Bohater" w Internecie trwa i przynosi owoce. Gratuluję.

Jutro o 16.00 będę mówił o Bohaterze członkom Towarzystw regionalnych, a 20 bm. artystom plastykom uczestniczącym w plenerze malarskim nt. "Wyspy polskości". Chwała Panu. ...

 

4 IX 19 - Renata Rzyduch - Bydgoszcz

Czcigodny Księże Kanoniku, przeczytałam informacje o kapralu Piotrze Konieczce.

 

22 VII 19 - Elżbieta Rogucka - Bydgoszcz

Dziękuję za przepiękne zdjęcia. :) Ta odradzająca się, budząca się do życia przyroda kieruje moją myśl ku obrazom mesjańskim z Księgi Izajasza... Niech Boża chwała objawia się wszędzie... 

 

22 VII 19 - Mariola J. z Hamburga

Dziękuje za piękne zdjęcia, właśnie w środę jadę w te strony i będę na cmentarzu w Śmiłowie. Coraz więcej drzew znika w okolicy kościoła, plebani i cmentarza - byłam w czerwcu i przeraził mnie obraz wyciętej zieleni.

 

19 VII 19 - Bożena Kula - Bydgoszcz

>> FOTOGALERIA - EKO - ŚMIŁOWO – foto Piękne zdjęcia!!!

 

17 VII 19 - Elżbieta Rogucka - Bydgoszcz

Bardzo pięknie, dynamicznie i z pasją wykonana pieśń "Jezus zwyciężył" w zakładce "Aktualności xjp". Idealnie Ksiądz to zestawił, bardzo przemawia. :)

 

17 VII 19 - Albin Zieliński - Bydgoszcz

Ks. Jerzy, dziękuję za piękną i obszerną informację o szkaplerzu. Wziąłem udział we Mszy św. w parafii NMP z Góry Karmel. Przy nakładaniu wiernym szkaplerzy pomyślałem sobie, że w jakiś sposób to też zasługa Księdza...

 

18 VI 19 -  Mariola Jarzębowska - Hamburg

Piękny przykład wierności kapłańskiej, niech naśladują młodzi kapłani jak trwać w służbie dla Boga i ludzi. Media liberalne gdzie jesteście? Dlaczego nie nagłaśniacie 55-lecia rocznicy święceń kapłańskich? Nie, nie z takimi przykładnymi kapłanami jak ks. Jerzy nie po drodze liberalnym mediom, ale my nagłaśniamy, że są wśród nas wspaniali, święci i wierni Kapłani.

 

20 IV 19 - Maciej Bartosz - sołtys wsi Zelgniewo.

Szczęść Boże. Serdecznie pozdrawiam Księdza Jerzego. Życzę zdrowia, szczęścia i błogosławieństwa Bożego.

 

25 I 19 - Sylwia Kulczyńska - Śmiłowo

To zdjęcie /na stronie indeksowej/ jednak robi wrażenie; zwłaszcza te Matczyne cudowne oczy... Gdy otwieram stronę od razu mi lepiej.

 

3 I 19 Albin - Biuro Frater Bydgoszcz

Szanowny Ks. Jerzy, gratuluję wytrwałości i zdecydowanie dobrej strony internetowej.

 

Liczba wpisów w księdze: 311

26 XI 18 - Barbara Niedźwiedzka - Kraków

...Przypadkiem trafiłam w Internecie na Waszą stronę, poświęconą przyjacielowi człowieka - psu. Jest wspaniała. Bardzo mało mówi się w Kościele o przyrodzie, o zwierzętach, z którymi przecież żyjemy na co dzień, dzięki którym żyjemy. Tyle im zawdzięczamy, są naszym pokarmem, ubraniem, i są, jeżeli tylko się do nich zbliżymy, naszymi wiernymi przyjaciółmi. Strasznie boli to, jak w dzisiejszych czasach coraz bezduszniej, a i często okrutnie, z nimi postępujemy. To jedno ze znamion czasu. Dawniej też były wykorzystywane i nie zawsze traktowane tak jak trzeba, ale to co dzieje się teraz w przemysłowych hodowlach zwierząt jest przerażające i nieludzkie. Nie ludzkie!

Niepokoi, że tak mało mówi się w kościołach, o tym jak powinniśmy traktować zwierzęta, z szacunkiem i z dbałością o to, aby żyło się im z nami dobrze. Może to się będzie zmieniać. O tym mówi Papież Franciszek w swojej encyklice Ladudato si. Dobitnie zwraca naszą uwagę, na to że powinniśmy szanować całe stworzenie, bo wszystko jest dziełem Boga i jest dobre. Wy już to robicie. Inni powinni brać przykład.

Wasza strona jest promykiem światła, jest cudowna!  Życzę wspaniałego rozwoju i poszerzeniu jej zakresu o inne zwierzęta, żyjące w naszych domach i gospodarstwach. Szczęść Boże!

 

11 XI 18 - Marek Janowski - Równopole

Serdeczne pozdrowienia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Polecam Bogu dziś wszystkich, którzy uwrażliwiali mnie na sprawy Ojczyzny. Wśród tych osób znajduje się również Ksiądz. Bóg zapłać.

 

3 VIII 18 - Renata Rzyduch - Bydgoszcz

...Wszystkie swe życzenia w modlitwę przemieniam. Czytam też nowe treści ze strony, którą Ks. Kaniniku prowadzisz.

 

25 III 18 - Roman Chwaliszewski - Piła

Składam serdeczne Bóg zapłać za przesłany egzemplarz wspaniałej publikacji będącej kolejnym owocem pracowitości, staranności oraz szacunku jej Autora do przeszłości.

 "Spoiwem życia narodów jest pamięć. Zespolona miarą miłości. To ona tworzy tło  dla drogi wspólnot. Wydobywa to, co trwałe, ważne, formujące postawy, wiedzę, świat wartości". ks. abp L.S. Głódź 10.04.2011 r.

 

12 III 2018 r. - Rodzina ze Śmiłowa

Wielebny Księże Kanoniku!  Pragniemy z serca gorąco podziękować za to kolejne przepiękne wydanie Szkiców niedokończonych. To takie fascynujące, wręcz bezcenne wspomnienia wielu spraw wykonanych i godnie przeżytych za Twym Drogi nasz Kapłanie pośrednictwem - wspólnie z całą parafią Śmiłowską oczywiście za czasów Twego godnego Pasterzowania w Śmiłowie! Zatapiając się w Szkicach niedokończonych - wszystko powraca i staje człowiekowi przed oczami - tak na żywo!!! Te niepowtarzalne adoracje Mediugorskie, procesje Bożego Ciała wśród pól i lasów, kółko misyjne i mali kolędnicy. Adoracje Najśw. Sakramentu w Dniu Wszystkich Świętych i tych jakże wymownych Nabożeństw Szkaplerznych. Czcigodny Księże Kanoniku tamte chwile bezpowrotnie minęły lecz w naszych sercach i pamięci pozostaną na zawsze! Życzymy Księdzu wiele zdrowia i radości oraz wszelkich darów i łask Miłosiernego Chrystusa i nieustającej opieki Bożej Matki Pani Szkaplerznej. SZCZĘŚĆ BOŻE!   

 

3 III 18 - Roman Chwaliszewski - Piła

Ks. Kanoniku, gratuluję realizacji kolejnej części swego dzieła. Wyczekiwałem  na nie z  narastającym zainteresowaniem. Teraz uprzejmie pytam, gdzie można nabyć to cenne dzieło?

 

2 III 2018 - Parafianie ze Śmiłowa

NO NARESZCIE !!!!!!!!!!!!!

   Doczekaliśmy tej tak ważnej i doniosłej chwili. Jest  druga część SZKICÓW  NIEDOKOŃCZONYCH. Gratulujemy Księdzu Kanonikowi. Dziękujemy serdecznie  za  wielki  trud  włożony w napisanie tej i pierwszej i drugiej części. Dziękujemy, że znalazł Ks. Kanonik czas, że dopisało zdrowie (zapewne dzięki możnemu wstawiennictwu Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafałowi Archaniołowi), że Pan Bóg pobłogosławił.

  Czekamy z niecierpliwością na przybycie książki do nas, do parafii abyśmy mogli ją nabyć  i  jednym tchem przeczytać, a potem jeszcze długo rozpamiętywać i wspominać. Niech Bóg obdarzy Ks. Kanonika zdrowiem i potrzebnymi Łaskami. Pozdrawiamy serdecznie.

 

14 II 2018 - Margaretka  - Śmiłowo

Wielebny i Czcigodny Księże Kanoniku! W 9 rocznicę powstania Apostolatu Margaretka niesiemy naręcze szczerych życzeń. Kochamy Cię Drogi Kaplanie i jesteśmy z Tobą w modlitwie każdego dnia. Dziękujemy Ci za Twe chwalebne kapłaństwo i za to ze łamałeś sobą z nami jak chlebem! Dziękujemy szczególnie za Twe wielkie serce pełne miłości godności i dobroci, i za ujmujące SŁOWO BOŻE - którym nas syciłeś jako Wspaniały Pasterz! Zatem niech Jezus opromieni Cię swym Wielkim Miłosierdziem, a Pani Szkaplerzna - Nieustająca Pomocą! Opatrzność Boża niech Cię Drogi Księże darzy zdrowiem radością i wszelkimi darami w każdej dobie Twego życia kapłańskiego   SZCZĘŚĆ BOŻE! 

 

27 I 2018 - ... Śmiłowo

CZCIGODNY KSIĘŻE KANONIKU!  Serdecznie dziękujemy za wspaniałą adorację u MB Fatimskiej. Oglądaliśmy w Internecie z całą rodziną. To wielka uczta duchowa. Wróciły wspomnienia naszych pięknych adoracji Medjugorskich w Śmiłowie. Niesamowite przeżycie w łączności z Ks. Kanonikiem tak na żywo! Wspólna modlitwa śpiew i duchowa łączność za pomocą internetu pozostawiła w naszych sercach ogromną radość bo bardzo brakowało nam tej Błogosławionej łączności modlitewnej z Matką Boża. Życzymy Drogiemu Ks. Kanonikowi nieustającej opieki Maryi, wszelkich Bożych Darów i łask każdego dnia oraz radości i pokoju na dalsze lata w kapłaństwie. SZCZĘŚĆ BOŻE! 

 

4 I 2018 - Bożena Hałas - par. Żerków

Zajrzałam na chwilę na podaną stronę www.ksiadz-jerzy-zaprasza.opw.pl. Ciekawa i dużo jest tam różnych tematów; na pewno będę często tam zaglądać. Dziś nie byłam w stanie zobaczyć wszystkiego, ale przeczytałam właśnie księdza życiorys, zainteresowałam się też poezją i historią Śmiłowa.

 

Liczba wpisów w księdze: 301

22 XII 17 - Roman Chwaliszewski - Piła

Na wiadomość, że niebawem ukażą się Szkice niedokończone cz. II, napisał: "...na Szkice czekam i cieszę się radością oczekiwania".

 

18 XI 17 - Jan Maćkowiak - Wągrowiec

Z wielkim utęsknieniem oczekuję kontynuacji książki “Szkice niedokończone” na podstawie zgromadzonych materiałów. Były Parafianin.

 

10 XI 17 -  Śmiłowo

Księdza strona zawsze jest na czasie. A jeśli chodzi o POLSKOŚĆ to już czad! Otwierając Księdza stronę od razu serce rośnie widząc napis 11 listopada... Tak trzymać! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!

 

29 VIII 17 Renata - Bydgoszcz

Wczoraj weszłam na stronę AKTUALNOŚCI Z DOMU IM. ŚW. JP II. Z ciekawością przeczytałam też historię związaną z bł. Marią Karłowską.

 

25 VIII 17 Renata Rzyduch - Bydgoszcz

Ostatnio wysłuchałam rekolekcje o św. Rafale Archaniele. Jest tam  ciekawa historia, która  spotkała Cię księże Kanoniku  i śp. ks. Wiesława Panasiuka podczas Pielgrzymki JP II z pobytu w Bydgoszczy 7 czerwca 1999 r. 

* * *

17 VIII 17 - Joanna Nowicka - Anglia

 Witam Księdza Jerzego, dawno się nie odzywałam. Widzę że strona internetowa prężnie działa. Od zeszłego roku minęło trochę czasu i wiele się wydarzyło. Ja nadal mieszkam w Anglii. Jestem już mężatką. Litania do Archanioła Rafała  i nowenna Pompejańska zadziałała i Bóg obdarzył mnie wspaniałym człowiekiem. Przesyłam księdzu krótki film z naszego ślubu. Będę pamiętać o Księdzu w modlitwach.

* * *

4 VII 17 - Jerzy Stachowiak - Gniezno

Zajrzałem na stronę... Jest fascynująca. Gratuluję. Szczęść Boże!

*  * *

29 VI 17 - Dariusz Wasilewski - Tczew

Cieszę się, że strona się rozwija. Mam nadzieję, że ze zdrowiem Księdza Kanonika wszystko w porządku, coś niepokojącego kiedyś tam zauważyłem.
Czy w Domu są nowi kapłani po ostatnich zmianach?

* * *

29 VI 17 - Renata Rzyduch - Bydgoszcz

Zaglądałam na Twoją Księże Kanoniku stronę jak jeszcze byłeś duszpasterzem w Parafii pw. Św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Śmiłowie, a obecnie czytam stronę prowadzoną przez Ciebie Księże Kanoniku na emeryturze w Bydgoszczy.

* * *

26 V 17 - Maria Góral - Śmiłowo

Wielebny i Czcigodny Księże Kanoniku! Z serca dziękujemy Księdzu za piękną wiosenną mozaikę muzyczną a szczególnie za trele polskich ptasząt; niepowtarzalne nigdzie indziej. Niech Chrystus nasyci Twe Kapłańskie serce słodyczą swego Boskiego Miłosierdzia, a każdy dzień niech będzie oazą wszelkiej radości, zdrowia i błogosławieństwa Matki Bożej - naszej ukochanej Matki Niebiańskiej  Szczęść Boże! Życzenia Księdzu Kanonikowi składa wdzięczna była parafianka Maria Góral z córkami. Jeszcze raz dziękuję.

***

Liczba wpisów w księdze: 291

8 IV 17 - Wiktor

Bardzo mi się spodobała zakładka PSY na Księdza stronie. Oceniając po niej, Ksiądz mnie zrozumie. Bardzo kocham zwierzęta, praktycznie wszystkie, ale pewnie najbardziej swojego pieska, teriera walijskiego, który ma prawie siedem lat. Wziąłem go gdy opiekowałem się swoją niepełnosprawną matką, żeby było tak jakoś raźniej w domu. No i było. Mama odeszła do szczęśliwszego życia dwa lata temu, ale jeszcze jak była z nami, przeżyłem coś co można nazwać nawróceniem i zapragnąłem wstąpić do zakonu i zostać księdzem. Jestem na dobrej drodze. Zostałem przyjęty i mam zacząć nowicjat w sierpniu, ale strasznie trudno jest mi się rozstać ze swoim pieskiem. Niestety nie mogę go wziąć ze sobą. Szukam dla niego domu, gdzie byłby kochany i rozumiany, i pomyślałem, że jak ksiądz ma taką mądrą i ciekawą stronę, to może ksiądz zna kogoś, kto zaoferowałby przyjaźń mojemu pieskowi? Jeśli wiedziałbym, że piesek idzie do dobrych ludzi, to byłoby mi dużo łatwiej.

***

6 III 17 - Roman Chwaliszewski - Piła /Wojewódzki Konserwator Zabytków/

Szczęść Boże. Witam serdecznie i łączę się z gronem oczekujących na kontynuację "Szkiców niedokończonych". Z wyrazami szacunku, pozdrowieniem oraz pamięcią w modlitwie.

***

3 III 17 - Parafianie - Śmiłowo

Proszę Księdza Kanonika mamy ważne pytanie: Otóż przed kilku laty, a dokładnie w 2011 roku zredagował i wydał Ksiądz Kanonik wspaniałą pozycję książkową o śmiłowskiej parafii pt. "SZKICE NIEDOKOŃCZONE".

Obejmuje ona okres od powstania parafii do końca 2010 roku. Kończąc powyższą książkę zachęcał Ks. Kanonik do dalszego zgłębiania tajników prastarej  śmiłowskiej parafii  i  kontynuacji  Szkiców. Pracował  Ks.  Kanonik  w  parafii  do 30  czerwca  2015 roku. Było by bardzo ciekawe i pożyteczne, aby za ten okres powstał dalszy ciąg Szkiców. Może Ks. Kanonik znajdzie  wśród  swoich  obowiązków czas i ochotę,  aby to uzupełnić. Przecież w ostatnim 200. numerze naszej parafialnej gazety: PAN ŁĄCZY NAS, w wywiadzie na pytanie: Czy będzie Ksiądz kontynuował „Szkice Niedokończone”, Ksiądz odpowiedział: A można nie kontynuować?

Liczymy więc, o ile zdrowie na to pozwoli, na wywiązanie się z tej obietnicy i serdecznie pozdrawiamy.

+++++++

Podczas wizytacji Parafii NMP z Góry Karmel /5.bm/ przedstawiłem Ks. Biskupowi propozycję dokończenia Szkiców. Ks. Biskup Jan Tyrawa zachęcił mnie do kontynuowania Szkiców.

***

28 II 17 Halina Czarnecka - Śmiłowo

Szczęść Boże!  Witam serdecznie i gratuluję. Strona gotowa na Wielki Post i to w piękny sposób. Jest Ks. Proboszcz niemożliwy, dokładny i wspaniały!!! Pozdrawiam!!!!

***

20 II 17 - Mariusz Ratajczak

Szczęść Boże ks. Jerzy, wraz z żoną bardzo serdecznie księdza pozdrawiamy, dziękując księdzu za wszystkie słowa i gesty, za spowiedź i modlitwę wstawienniczą... sami zapewniamy o modlitwie za Księdza; oczywiście do Św. Rafała Archanioła!   

***

12 II 17 Marzena Bożek - Śmiłowo

Strona ubogacona. Fajnie, miło posłuchać melodie na poszczególnych podstronach. Dzięki za mądre postępy multimedialne.

***

11 II 17 Elżbieta Rogucka

Zajrzałam na stronę o różańcu - bardzo pięknie skomponowana, wzbogacona sztuką sakralną różnych epok. To bardzo przemawia. Znam różaniec z dopowiedzeniami, spotkałam się  z tym już dawno temu, gdy należałam do Odnowy jezuickiej (gdy żył jeszcze o. Czesław Chabielski).

***

9 II 17 Elżbieta Rogucka

Zajrzałam na Księdza stronę; z zainteresowaniem przeczytałam o Archaniele Rafale. Kiedyś nawet miałam do niego nabożeństwo, a Księga Tobiasza była moją ulubioną księgą Starego Testamentu. Św. Archanioł Rafał faktycznie był mi bliski; modliłam się do niego, ale z czasem zagubiłam to. Może warto "przeprosić się" z tym patronem i na nowo wzywać go w potrzebach?

 …(Podobała mi się też strona o zwierzętach. Sama nie mam żadnego (warunki nie pozwalają), ale lubię zwierzęta i chciałabym, aby także po śmierci były zbawione, skoro są tak słodkie tu na ziemi.

***

2 II 17 - Basia Dryl - Bydgoszcz

Super sprawa, ciekawe i treściwe informacje /ISKIERKI Z PRASY w Aktualnościach Domu/, których nie wszędzie się pisze. Gratuluję pomysłu i dzieła, naprawdę super! Cała strona jest rewelacyjna. Często zaglądam.

***

Liczba wpisów w księdze: 281

1 II 17 - Basia Dryl - Bydgoszcz

Bardzo dziękuję za księdza stronę internetową, na której znajduje się Biblia mp3, którą mogę słuchać będąc w pracy (jakie to wspaniałe!) I za myśli św. Tereski, która to jest patronką na ten rok dla mnie. Wspaniałe!!!

***

8 XI 16 - s. Gaudiosa Dobrska CSDP  - Jabłonowo Pomorskie

+JMJ Przewielebny, Dobry Księże Kanoniku. Sylwia podała nam sprawozdanie - świadectwo z ciężkiego przypadku Księdza Kanonika podczas pielgrzymki. To jest prawdziwie świadectwo wyjątkowej Bożej opieki i - jak wierzę - troskliwego czuwania naszej Błogosławionej Matki, tak przez Księdza Kanonika czczonej i darzonej zaufaniem. To potwierdzenie, że Ona swoich czcicieli nie opuszcza i wyprowadza z sytuacji trudnych, po ludzku nawet beznadziejnych.

Składamy za to podziękowanie w nowennie do Błogosławionej. A Księdzu Kanonikowi życzymy powrotu do zdrowia i sił, aby nadal mógł apostołować i służyć tym, którzy potrzebują Jego świadectwa i kapłańskiej pomocy.

***

7 XI 16 - Ania Janek  - Poznań

Drogi Ks. Jerzy. Dzięki niezmierne Bogu, że ks. wrócił do zdrowia! Rzeczywiście nie ma przypadków. Księdza naprawdę prowadzi Duch Św., święty Rafał itd. Kochana pani Sylwia i in. że tak  dobrze zaopiekowała się Księdzem.

***

6 XI 16 - s. Faustyna SSpS - Bydgoszcz

Drogi Księże Jerzy. serdecznie dziękujemy za życzliwość, otwartość i współpracę .....zwłaszcza dzisiaj. Niech nasza bł. Współzałożycielka Józefa wielka czcicielka Ducha Św. wyprasza Jego stałą asystencję.

***

23 X 16 - Dorota Jurek - Zelgniewo

Bardzo się cieszymy że Ksiądz czuje się już lepiej. Modliliśmy się, a jednocześnie wierzyliśmy, że wszystko będzie dobrze. Pani Halinka informowała mnie, przez co mogliśmy na bieżąco śledzić bieg wydarzeń. Bogu niech będą dzięki za uratowanie życia.

***

23 X 16 - Mariola i Krystyna Zawadzkie - Józefów nad Wisłą

Ksiądz Jerzy jest dobrym i skromnym człowiekiem, przyciąga do siebie wiele przyjaznych serc. Więcej takich księży !!! POZDRAWIAMY SERDECZNIE KSIĘDZA KANONIKA i DZIĘKUJEMY SYLWII ZA TROSKĘ W SZPITALU {sama musiała podołać wszystkiemu}. Życzymy obojgu zdrówka i jeszcze raz zdrówka, a księdzu sił na dalsze pielgrzymowanie. Proszę się tak łatwo nie poddawać !!!

***

21 X 16 - Robert Frankowski - Anglia

Cieszę się, że Ksiądz żyje. Pozdrawiam Robert

***

17 X 16 - parafianka Maria Góral z rodziną - śmiłowo

Dostojny Księże Kanoniku. Z serca życzymy zdrówka w obfitości każdego dnia Bezdennej Boskiej Miłości, Chrystus Jezus niech zsyła potrzebne laski Oświecając Cię Boskim blaskiem.    

           Drogi nasz ks. Kanoniku W wielkim Miłosierdziu sam Bóg Cię wybrał i powołał. On ukochał i zaślubił. On najlepszym jest Pasterzem. On owieczki swej nie zgubi. W modlitewnym zjednoczeniu raz jeszcze pragniemy życzyć szybkiego powrotu do zdrowia radości i pokoju w Chrystusie w Przenajświętszym Duchu ściskając Twą błogosławioną i tajemniczą dłoń Kapłańska. Szczęść Boże!!  

***

16 X 16 - Małgorzata Solarczyk z rodziną - Śmiłowo

Czcigodny Księże Kanoniku jeszcze raz życzę księdzu dużo, dużo zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, opieki matki Bożej Szkaplerznej, radości na co dzień. W październikowej modlitwie różańcowej modlę się również żeby Maryja Matka nasza ukochana cały czas czuwała nad Księdzem i miała w swojej opiece. SZCZĘŚĆ BOŻE 

***

15 X 16 - Asia i Tomek z Bydgoszczy

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia Asia i Tomek.

***

Liczba wpisów w księdze: 271

14 X 16 - Mariola Jarzębowski - Hamburg

Dowiedziałam sie od taty, ze ksiądz uległ nagłemu wypadkowi (choroba). Pani Sylwia K. udzieliła mi więcej wiadomości. Modliliśmy się w domu o powrót do zdrowia i wypełnienia się woli Bożej co do Księdza "robotników mało..." Jak widzę, Pan przywrócił do życia i pracy dla Jego Chwały. Niech Bóg ma Księdza w swojej opiece.

***

8 X 16 - Góralowie, Śmiłowo

Czcigodny księże Kanoniku, cieszymy się, że ksiądz Kanonik wraca do zdrowia. Nadal każdego dnia będziemy modlitewnie Bogu polecać szanowną osobę ks. Kanonika. SZCZĘŚĆ BOŻE !

***

7 X 16 - Marzena, Śmiłowo

Św. Rafał Archanioł wykonał dobrą robotę:)) Ksiądz Jerzy żyje!!! Cała rodzina życzy Księdzu  pełnego powrotu do zdrowia. Pozdrawiamy. SZCZĘŚĆ BOŻE!!!

***

7 X 16 - Ania i Mariusz z Bydgoszczy

Szczęść Boże. Życzymy księdzu dużo zdrowia. Pozdrawiamy. 

***

4 X 16 - Kasia, Piotr i Łukasz Bonik - Bydgoszcz

CHWAŁA PANU, Bardzo się cieszymy, że Ksiądz już jest w domu i mamy nadzieję na szybki powrót Księdza do zdrowia, codziennie modlimy się całą rodzinką o zdrowie i siły dla Księdza za wstawiennictwem Błogosławionego Alvaro del Portillo. Pochodził on z Hiszpanii i był Prałatem Opus Dei. Wiele łask otrzymaliśmy od niego i wierzymy, że opiekował się Księdzem w Hiszpanii. Zapewniamy o modlitwie.

***

PODZIĘKOWANIE

Dziękuję wszystkim za modlitwy podczas poważnej mojej choroby i okazywaną mi życzliwość oraz czynną pomoc p. Sylwi Kulczyńskiej.

BÓG ZAPŁAĆ!!! xjp

 

1 IX 16 - Basia Dryl - Bydgoszcz

Życzę Księdzu, aby spełniły się chociaż dwa marzenia - kontynuacji kultu Matki Bożej Szkaplerznej i drugie co ma związek z pierwszym żołnierzem poległym w II wojnie światowej, kapralem Piotrem Konieczką (szczególnie wspominając dziś rocznicę).

***

1 IX 16 - Sylwia Kulczyńska - facebook

Dziś 1 września dokladnie 77 lat temu o godz. 1.40 zginął nasz Bohater kpr. Piotr Konieczka. Oddajmy mu cześć. CZEŚĆ I CHWALA BOHATEROM!!!

Zob. http://www.ksiadz-jerzy-zaprasza.opw.pl/bohater.htm

* * *

22 VIII 16 - Mariola Jarzebowska - Hamburg  

Serdecznie pozdrawiam w Chrystusie. Ukoronowaniem działań na stronie niestrudzonego Kapłana Jerzego - dzielę się pięknymi warsztatami "Ars Celebrandi" z zachętą dla Tych, którzy jeszcze nie poznali. http://arscelebrandi.pl/relacja-z-warsztatow-ars-celebrandi-2016/

* * *

30 VII 16 - Sylwia Kulczyńska - Śmiłowo

DZIĘKI KSIĘDZA STRONIE PRZEŻYWAM ŚDM NA BIEŻĄCO!!!! TO JEST PIĘKNA SPRAWA  https://www.youtube.com/watch?v=joBSdPV3oMo

***

24 VII 16 - Aleksander Grzybek z Bydgoszczy

Serdecznie pozdrawiam. Z przyjemnością zapoznałem się ze stroną Księdza. Szczęść Boże.

* * *

Liczba wpisów w księdze: 261

17 VII 16 - Marek Janowski z Równopola

Ksiądz jest niezatapialny! Fajnie. Pozdrawiam Best Regards /jest to reakcja na wiadomość, że 16 VII br. podczas pielgrzymki w Suchowoli, u bł. Jerzego Popiełuszki, przyjąłem pielgrzymów do Bractwa Szkaplerznego; zob. PIELGRZYMKI - xjp/

* * *

27 V 16 - Marek z Chwaszczyny

Piękne motto na stronie, piękne. Niech Pan błogosławi J

Panie Jezu Chryste, Synu Boga żywego, zmiłuj się nade mną grzesznikiem.

To Imię „nosić wciąż w swoim umyśle, sercu i na ustach. W nim i z nim oddychać i żyć, spać i budzić się, chodzić, jeść, pić i czynić co tylko możliwe w ten właśnie sposób”.

* * *

26 VI 16 - Sylwia - Śmiłowo

Panie Jezu Chryste Synu Boga żywego zmiłuj sie nade mną grzesznikiem. To coś wspaniałego!!! ODDYCHAM JEZUSEM!!!  

* * *

9 VI 16 - Kasia i Piotr Bonik - Bydgoszcz

Bardzo ciekawe informacje o Marii Karłowskiej, przesłałam naszym kręgowiczom. Nie mogę wyjść ze zdumienia jaka niesamowita jest REŻYSERIA BOŻA, że księdza poznaliśmy. Chwała Panu.
Zdjęcia z EKO-Śmiłowo są super, najbardziej podoba mi się Linus w kwiatach i świetne zdjęcie Księdza z Linusem na schodach.

* * *

6 VI 16 - Jarosław Pliszczyński - Bydgoszcz

Uśmiechnij się - świetne:-) Z Panem Bogiem.

* * *

25 V 16 - Marzena - Śmiłowo

Pokaz: „Kongres Misyjny 2015” - super. Dzieciaki przeżyły przygodę. Pani Halinka jak zawsze włożyła całe swe serce i pięknie przygotowała Ognisko Misyjne.

* * *

19 V 16 - Marek z Chwaszczyny

Cudowna strona, piękna.

* * *

17 V 16 - Marek Janowski - Równopole

Czy to prawda że Ognisko Misyjne zostało rozwiązane i do dzisiaj tak jest? bo aż mnie zatkało i mam kłopoty z prawidłową percepcją. Czyśćcem mi tu pachnie.

 

5 V 16 - s. Gaudiosa CSDP, Jabłonowo Pomorskie

Niech Duch Święty wspiera w prowadzeniu strony... Z modlitwą - s. Gaudiosa

* * *

29 IV 16 - Marzena Bożek - Śmiłowo

No proszę, wiele nowości na stronie internetowej Księdza Jerzego. Powiem tak: bardzo lubię oglądać zdjęcia; radośnie  wspominać. Te w pokazach oddają klimat smutny. Osobiście nie lubię; wręcz nie cierpię pożegnań. Ks. Wacławski odszedł do wieczności. Na szczęście Proboszcz Jerzy żyje i możemy być w kontakcie. Dzięki!  Dobrze że Ksiądz się urodził.

* * *

Liczba wpisów w księdze: 260

27 IV 16 - Ania i Marcin

Z radością informujemy, że już za 3 tygodnie (21 maja) zawrzemy sakramentalny związek małżeński. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wchodzą na tę stronę.

* * *

17 IV 16 - Jolanta N. - Bydgoszcz

…Teraz gdy wyznajemy zasadę Bóg - Honor - Ojczyzna, to jesteśmy faszystami jakie to smutne.

...Takie pytanie retoryczne, dlaczego ksiądz nie zabrał tego przystojniaka ze sobą? Może jakiś domek drewniany i pilnowałby was. On jest strasznie fotogeniczny, takie ciacho. Chyba że z psami nie można, ale to nasi przyjaciele.

Zdjęcie Przystojniaka, zob.  Świadectwa w: RAFAŁ ARCHANIOŁ

* * *

13 IV 16 - s. Gaudiosa CSDP, Jabłonowo Pomorskie, 13 IV 16

... Podziwiam stronę, którą Ksiądz Kanonik prowadzi... niech zbliża do Pana Miłosiernego. Gratuluję!

* * *

5 IV 16 - Basia Padewska Zelgniewo

Rekolekcje o Św. Rafale wysłuchałam. Jest tam moje świadectwo, podobały mi się. Dzięki Księdzu wzrośnie kult do Św. Rafała. Z Przewodnika Katolickiego dowiedziałam się, że to Ksiądz jest autorem litanii do św. Rafała.

* * *

31 III 16 - Katarzyna i Piotr z parafii NMP z Góry Karmel w Bydgoszczy

Jesteśmy dość częstymi gośćmi na tej stronie, znajdujemy tu wiele ciekawych informacji zarówno historycznych jak i aktualnych, szczególnie wzruszyła nas historia bohaterskiego kaprala Piotra Konieczki, lubimy też przeglądać kącik poetycki i oczywiście zakładkę PSY, zawsze kiedy jestem na tej stronie psie pyszczki muszą być odwiedzone, mam tam swojego ulubieńca.

W ostatnich dniach przesłuchaliśmy rekolekcje o św. Rafale, bardzo dziękujemy Księże Jerzy, że udostępniłeś je dla nas wszystkich, mieliśmy wielkie nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, a teraz poznaliśmy i pokochaliśmy drugiego, wielkiego Św. Rafała Archanioła, dziękujemy Księże Jerzy.

* * *

23 III 16 - Halina - Śmiłowo

Wielkie gratulacje za REKOLEKCJE. Taki sukces. Cały świat o tym słyszał i może słuchać. Ma Ks. Proboszcz wielkie znajomości wśród Archaniołów i nie tylko. Trzeba się Ks. Pr. mocno trzymać i korzystać z okazji na taką pomoc.

* * *

7 III 16 - Andrzej Sobczyk | gloria24.pl  

Piękna inicjatywa z tym najszczęśliwszym dniem w życiu! :) 

* * *

 23 II 16 -  Marzena Bożek - Śmiłowo

Proszę Księdza informuję, że wszystkie zdjęcia otworzyły się. Cieszę się i gratuluję naprawy. Korzystam z przeglądarki Opera. Dziś wyświetliło się zdjęcie z szafarzami. Podkład muzyczny działa w Internet Explorer, a w Opera NIE.

* * *

5 II 16 - KP - Piła

EKO - ŚMIŁOWO robi furorę wśród pracowników mojego biura. Podziwiają Śmiłowo i okolice oraz piękno przyrody. Patrząc na ten wspaniały pokaz uzmysławiam sobie, z czego wynikała ta szczególna miłość św. Franciszka do stworzeń. W każdym tworze podziwiał Mistrza. W przyjemnych widokach dostrzegał ożywiającą zasadę i przyczynę. W pięknych rzeczach poznawał Najpiękniejszego. Bowiem wszystko, co dobre, wołało do niego: Ten, który nas uczynił, jest najlepszy.

Dekalog św. Franciszka z Asyżu

1. Bądź człowiekiem wśród stworzeń, bratem między braćmi.
2. Traktuj wszystkie stworzenia z miłością i czcią.
3. Tobie została powierzona ziemia jako ogród – rządź nią z mądrością.
4. Troszcz się o człowieka, o zwierzę, o zioło, o wodę i o powietrze, aby Ziemia nie została ich pozbawiona.
5. Używaj rzeczy z umiarem, gdyż rozrzutność nie ma przyszłości.
6. Tobie jest zadana misja odkrycia misterium posiłku: aby życie napełniło się życiem.
7. Przerwij węzeł przemocy, aby zrozumieć, jakie są prawa istnienia.
8. Pamiętaj, że świat nie jest jedynie odbiciem twojego obrazu, lecz nosi w sobie wyobrażenie Boga Najwyższego.
9. Kiedy ścinasz drzewo, zostaw choć jeden pęd, aby życie nie zostało przerwane.
10. Stąpaj z szacunkiem po kamieniach, gdyż każda rzecz posiada swoją wartość.

Chyba to samo o Eko - Śmiłowie powiedziałby papież Franciszek.

* * *

6 I 16 - Piotr Kamiński - Bydgoszcz

Zapoznałem się z tą stroną, jak i z innymi linkami z poprzedniej – b. wartościowe materiały - będę jeszcze tam powracał. Z Wyrazami Szacunku, Piotr

 

Liczba wpisów w księdze: 250

5 II 16 - Piotr Kamiński - Bydgoszcz

Przejrzałem stronę – b. ciekawa – chociaż popatrzyłem tylko krótko – wciąż mam tak b. mało czasu … ale będę tam stale wracał … to wymaga i systematyczności – i odrobiny wyluzowania – tzn. obecności Ducha Św. przy mnie. Dzisiaj nie było to możliwe (terminy służbowe, etc.) …

 

4 II 16 - Anna Janek - Poznań

EKO - ŚMIŁOWO Przepiękne zdjęcia autorstwa Księdza JP, pełne wieloletnich wspomnień... Łączę się z głęboką wrażliwością do tej sentymentalnej podróży... i jestem blisko.

 

30 I 16 - Sekretariat Misyjny - Konstancin

Dziękuję… za zaangażowanie duszpasterskie na rzecz Kościoła misyjnego. Osobiście jestem pod wrażeniem działalności koła misyjnego. Tym bardziej ubolewam, że zmiana Księdza Proboszcza, może być przyczyną braku kontynuacji tego pięknego dzieła. Jestem też osobiście wdzięczna Pani Halinie za jej zaangażowanie. … Z wdzięcznością i pamięcią w modlitwie, s. Katarzyna Mazurek

 

30 I 16 - Marek Przywarty - Bydgoszcz

Księże Jerzy, gratuluję świetnej strony (oraz jak widzę bardzo popularnej) !!! :) Niech Matka Boża z Góry Karmel Księdza dalej prowadzi i chroni swoim Szkaplerzem! Pozdrawiam serdecznie i życzę błogosławieństwa Bożego. Organista parafii NMP z Góry Karmel 

 

29 I 16 - Agnieszka Hoppe - Olsztyn

Wysłałam do Księdza ofiarę na Mszę św., na konto, które jest podane na podstronie: INTENCJE MSZALNE. Proszę, aby Ksiądz w tym Nowym Roku odprawił Msze świętą w intencji… Z góry serdecznie dziękuję.

 

22 I 16 - Bożena Kula - Bydgoszcz

Drogi Księże dziękuję za link do Strony:  www.ksiadz-jerzy-zaprasza.opw.pl/wspolnota%20karmel.htm Akurat 16 stycznia 2012 r., kiedy wspólnota Karmel została zawierzona Maryi Królowej Karmelu ja otrzymałam pracę w szpitalu, a 16 lutego 2012 r zawierzyłam swoje życie Matce Bożej Królowej Karmelu i to właśnie do Księdza pokierował mnie Pan abym… Dziękuję Panu Bogu za Księdza na mojej drodze życia. Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkich radościach i trudach życia.             

 

18 I 16 - Joanna Nowicka - Anglia

Gratuluje 7. miejsca w rankingu stron katolickich. Mam nadzieje że w tym roku Ksiądz zajmie jeszcze  lepsze miejsce, może nawet w pierwszej trójce.

 

13 I 16 - Joanna Nowicka - Anglia

Przesyłam Księdzu link, który może przyda się na stronkę: Catalina Rivas - Tajemnica Eucharystii. Wiem, że jest wielu chrześcijan, którzy nawet nie wiedzą, co się dzieje podczas Mszy św. Może to by im rozjaśniło, co sie dzieje. Niech Ksiądz sam zdecyduje czy wrzuci to na stronkę.:-) Tajemnica Eucharystii - Catalina Rivas

 

11 I 16 - Matka Gaudiosa - Pasterka - Jabłonowo Pomorskie

Jak to dobrze, że Księdzu Kanonikowi udało się przywrócić śmiłowskie strony - tak cenne. Gratuluję! Z modlitwą - i serdecznym pozdrowieniem - s. Gaudiosa 

 

11 I 16 - Joanna Nowicka - Anglia

Pozdrawiam z Anglii. Nie byłam jeszcze w waszej parafii, ale strona Księdza bardzo mi się podoba. Jest zrobiona profesjonalnie i widać, że wiele serca było włożone. Tyle w niej przydatnych informacji. Podoba mi się, że można poczytać o świętych i że są informacje o szkaplerzu. Kto pomyślałby, że jesteście jednym z najstarszych bractw. Ta historia z figurą Matki Bożej też jest niesamowita. Kącik poetycki mnie też rozbawił. Każdy z najdzie na tej stronie coś dla siebie. Jest to piękny przykład dla innych parafii, by również działały i otworzyły swoje stronki.

Brawo! Niech Ksiądz trzyma tak dalej. Ja prześlę stronkę dalej do moich znajomych Polaków w Anglii.

 

Liczba wpisów w księdze: 240

4 I 16 - Anna Janek z rodziną - Poznań

Witam i dziękuję, że mogę korzystać ze strony internetowej jak dawniej, gdy  odmawiam różaniec z dopowiedzeniami, gdy mam prośbę do św. Rafała, kiedy pragnę by stał się Mały Cud, oglądam zdjęcia z ważnych wydarzeń oraz korzystam z wiadomości gotowych już linków.

Pozdrawiam serdecznie Księdza Kanonika, który prowadzi nas za Chrystusem, jest wciąż obecny w naszych myślach i sercu. Anna z rodziną

 

2 I 2016 - Jola Domańska - Kaczory

Często jestem na Księdza stronie - cieszę się, że udało się Księdzu i Sylwii, i innym - chociaż częściowo odzyskać zawartość starego portalu:).

Oczywiście polecam znajomym Księdza stronę - wskazując na przepiękny różaniec opracowany przez Księdza z dopowiedzeniami. Zawsze jak byłam u Was w Śmiłowie w kościele zastanawiałam się gdzie można znaleźć te piękne dopowiedzenia i bardzo ucieszyłam się, że te dopowiedzenia są autorstwa Księdza i można je sobie spisać z Księdza strony. Chwała Panu za Ciebie Księże:)

 

31 XII 15 - Jan Kurzyński z rodziną - Śmiłowo

Prowadzona przez Ks. Proboszcza strona internetowa przypomina o wielkim zaangażowaniu i poświęceniu przez 35-letnią posługę kapłańską w naszej parafii. Byliśmy świadkami i uczestnikami wielu ważnych dla Kościoła wydarzeń.

Z parafią w Śmiłowie jesteśmy związani od kilku pokoleń. Była, jest i zawsze będzie bliska naszemu sercu. Życzymy zdrowia i Błogosławieństwa Bożego w Nowym 2016 Roku.

 

28 XII 15 - Marek Janowski - Równopole

...Dzięki, że Księdzu się chciało uczyć komputera... Winszuję i gratuluję.

 

23 XII 15 - Mariusz Siemiątkowski - Brodnica

Życzymy Księdzu oraz wszystkim odwiedzającym stronę, aby Nowonarodzona Dziecina zagościła na stałe w waszych sercach J Ania i Mariusz  

 

22 XII 15 - Radosław Górka - Śmiłowo

...Strona jest oczywiście na odpowiednim poziomie!

 

10 XII 15  - Agnieszka Padewska - Zelgniewo

Dziękuje za tę stronę. Jest bardzo wartościowa i cenna dla mnie. Przypomina mi o tym wszystkim z czego najbardziej słynie Parafia w Śmiłowie jak: Ognisko Misyjne, pielgrzymki, pamięć o Bohaterze kapralu Konieczce, którym możemy się poszczycić na całym świecie, psy, które są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, kącik poetycki, który ubogaca człowieka. Ogólnie mówiąc piękna strona. Chwała Panu za Nią i za Księdza Jerzego!

Królowo Ozdobo Karmelu Módl się za Nami. Z Panem Bogiem. Pozdrawiam!

 

6 XII 15 - Bernadeta i Zofia z Bydgoszczy (siostry pielgrzymkowe)

Strona super; nawet do silni! Teraz żeby być na czasie to tylko tu zajrzeć.    

 

 27 XI 15 - Janek Maćkowiak - Wągrowiec

Super informacja! Przekazałem linki stron znajomym. Takich informacji więcej. Kapłani niby na emeryturze, a działalność owocna. Z pozdrowieniem! JM

 

22 XI 15 - Ania i Jarek Pliszczyńscy - Bydgoszcz

Czcigodny Księże Jerzy. Cieszymy się, że istnieje tak ciekawa i bogata strona internetowa. Szczególnie zainteresowała nas podstrona poświęcona tematyce szkaplerza ale podziwiamy całość bo jest pięknym dokumentem świadczącym o wielkości Śmiłowskiej parafii, a poprzez swoją wszechstronność niewątpliwie umożliwia każdemu duchowy rozwój.
Myśl przewodnia "Szkaplerz noś i na Różańcu proś" jest niezwykle cennym drogowskazem.
Życzymy Księdzu dalszej owocnej pracy duszpasterskiej, a za opiekę duchową podczas wspólnego pielgrzymowania do Medjugorie po raz kolejny mocno ściskamy. Szczęść Boże.

 

Liczba wpisów w księdze: 230

26 XI 15 - Katarzyna Bartnik - Warszawa

Zobacz: Nowa strona parafii nowa strona jest oschła, czysto informacyjna, jak strona urzędu skarbowego. Brak w niej emocjonalnego zaangażowania, czegoś co zachęciło by ludzi do jej odwiedzania, nie tylko, gdy potrzebują sprawdzić, jaka jest procedura przy pogrzebie… 

 

25 XI 15 - Katarzyna Bartnik - Warszawa

Szkoda, że następca okazał się bezmyślnym człowiekiem, który zamiast wykorzystać i kontynuować dzieło poprzednika, niszczy jego dorobek. Trudno to zrozumieć i zaakceptować. Dobrze, że udało się odtworzyć część zawartości z dawnej strony internetowej. …

 

25 XI 15 - Marek Janowski - Równopole

Bł. Matka Teresa powiedziała, że to co robi jest tylko małą kropelką w morzu, ale gdyby jej nie było, to brakowałoby właśnie tej kropelki. Z tą stroną jest podobnie. Powiela ona ilość dobrych miejsc w sieci internetowej, a ponadto staje się świadectwem epoki. Cieszę się że jest.

 

23 XI 15 - Mariusz Siemiątkowski - Brodnica

Dziękuję za Księdza obecność w Bydgoszczy oraz za prowadzenie strony internetowej. Pozdrawiam. 


21 XI 15 - Ania i Waldek Przywarczakowie - Budzyń

Drogi księże Jerzy. Jesteśmy fantastycznie zaskoczeni. Bardzo cieszymy się, że ponownie możemy korzystać z Księdza strony internetowej. Potrafi ona dostarczać wiele ważnych informacji w sposób bardzo ciekawy i profesjonalny. Po prostu, super! Dziękujemy!

 

20 XI 15 - Marzena Bożek - Śmiłowo

Oglądam fotogalerię PSY. Pozostały miłe  wspomnienia.  Nasz pies Karmelek doszedł do zdrowia. Przeszedł zabieg na oko. Dobrze, że okularów nie musi nosić ha ha :)))))))

 

15 XI 15 - Kamil Masłowski - Bydgoszcz

Bardzo ciekawa strona. Podoba mi się taka forma  jakby "notatnika" o swoim (i przyjaciół) życiu, pracy, przeplatana różnorodnymi refleksjami. Także podstrona BOHATER jest godna uwagi. Życzę dalszego rozwoju strony internetowej! Ps. Może Ksiądz wstawić tę modlitwę do Królowej Karmelu, którą odmawialiśmy na jednej ze mszy dziecięcych? - Kamil

Egzorcyzm szkaplerzny:

Królowo, ozdobo Karmelu, Opiekunko sławna,
Szkaplerzem swoim nas osłoń od pocisków Złego.
Ozdobo Karmelu, prowadź nas, prowadź nas!

 

13 XI 15 - Agnieszka Hoppa - Olsztyn

Cieszę sie, że udało się odbudować strony internetowe. Pięknie Ksiądz opisuje stan, w którym teraz jest. Cieszę się, że otoczony jest taką opieką. Cieszę się, że może ksiądz podróżować - pielgrzymować z innymi, będąc dla nich przewodnikiem.

Wchodziłam na aktualną stronę parafii Śmiłowo, przepraszam jeśli może kogoś urażę, ale jest ona dla mnie jakaś taka surowa. Świetna jest strona ks. Jerzego:)).

 

9 XI 15 - dr Maria Łakomska - Poznań

Szanowny Księże Jerzy… Ogromnie cieszę się, że  wraz z ludźmi, którzy Cię kochają i szanują odtworzyłeś stronę internetową, która zniknęła po Twoim odejściu ze Śmiłowa. Strona ta, nie pozwoli  zapomnieć o Twoim istnieniu, zaangażowaniu w sprawy parafii i kościoła.

Kościół to nie tylko budynek, który był prawdziwą perełka regionu; który to pielęgnowałeś jak swoje najdroższe dziecko; to też ludzie, którzy do niego należeli. Nie liczyły się dla Ciebie dobra materialne. Twoja dobroć i skromność są ponad wszystko…  Życzę Ci błogosławieństwa i wielu łask Bożych.

 

9 XI 15 - Matka Gaudiosa - Pasterka - Jabłonowo Pomorskie

+JMJ. Drogi Księże Kanoniku. Bóg zapłać za stronę Księdza Kanonika. Niech Błogosławiona Matka Maria wspiera skutecznie we wszystkich sprawach. Z modlitwą przy Jej Relikwiach.

Liczba wpisów w księdze: 220

8 XI 15 - Wspólnota Sióstr Służebnic Ducha Świętego - Bydgoszcz

Szczęść Boże! Gratulujemy  Księdzu ciekawej strony internetowej, to też forma nowej ewangelizacji! Niech Duch Św. prowadzi!

 

7 XI 15 - Stanisław Grzybowski - Wysoka

Rozpiera mnie radość z faktu, że zdecydował się ksiądz  kontynuować redagowanie strony www. Bo nie ukrywam, że nagłe zniknięcie strony parafii w Śmiłowie było dla mnie szokiem. Sam często odwiedzałem poprzednią stronę regularnie. Było w niej bogactwo wiedzy oraz mnóstwo wskazówek rozwoju duchowego, nie wspominając już o informacjach istotnych dla braci z bractwa szkaplerznego. Zapewniam księdza o wsparciu modlitewnym.

 

6 XI 15 - Maria i Karol Rotkiewiczowie - Północna Wielkopolska /Piła, Zelgniewo, Śmiłowo/

…Włożona praca i ślad, jaki zostawił Ksiądz w parafii śmiłowskiej są ogromne. Ta mała ojczyzna odkryła dzięki temu swoje ważne i ciekawe wydarzenia historyczne. Zostały przybliżone dzieje i losy ludzi urodzonych czy mieszkających tutaj, którzy swoją postawą i działaniem zasłużyli, aby pamięć o nich trwała.

Takie sprawy jak: kronika parafii, strona internetowa, książka „Szkice niedokończone”, gazetka: Pan Łączy Nas, czy symbole patriotyczne na cmentarzu wpłynęły na edukację parafian i okolicznych mieszkańców. Sprawy duszpasterskie mające odzwierciedlenie w tych przekazach też trafiały do wyobraźni wielu ludzi i ich kształtowały. …

Przeglądając parafialne strony internetowe można zauważyć, że w okolicy Piły tematykę patriotyczno-religijną poruszały głównie parafia Św. Rodziny w Pile i parafia w Śmiłowie. Pilska parafia nadal kontynuuje to dzieło /ks. Jarosław Wąsowicz/, natomiast światło bijące ze Śmiłowa przygasło.

Dlatego, szanowny Księżę Jerzy dziękujemy Tobie za dotychczasowe dokonania i myślimy, że obecnie w okresie wielkiego zamętu moralnego i dezinformacji historycznej warto nadal prowadzić to dzieło z pomocą Bożą i ludzką. Dotyczy to oczywiście też strony poświęconej kapralowi Piotrowi Konieczce.

Zapisał się Ksiądz złotymi literami w historii małej śmiłowskiej ojczyzny. Jeszcze raz życzymy dużo zdrowia i wytrwałości…

 

6 XI 15 - Darek Tkaczyk - Bydgoszcz

Księże Jerzy wpisują się parafianie z NMP z Góry Karmel w Bydgoszczy: Ania i Darek Tkaczyk. Ja jestem szafarzem i mam przyjemność często służyć do Mszy w niedzielę o godz. 9:00 gdy ksiądz ją odprawia.

Strona internetowa bardzo nam się podoba, szczerze jesteśmy pod wrażeniem. Bardzo dziękujemy za księdza zaangażowanie w życie naszej parafii w Bydgoszczy. Zapewniamy o naszej modlitwie.  

 

6 XI 15 - Agata Kordek - Śmiłowo

Niełatwo jest pożegnać kogoś, kto przez tyle lat tworzył tę parafię... kogoś z kimś się było związanym, kogo się szanowało i komu się wiele zawdzięcza. Tym bardziej miło mi zaglądać na stronę, gdzie można przeczytać czym się Ksiądz obecnie zajmuje, obejrzeć gdzie Ksiądz mieszka lub powspominać dawne dzieje. Od razu widać, że strona jest prowadzona z wielką pasją i zaangażowaniem.

 

5 XI 15 - Dariusz Wasielewski - Tczew /diecezja pelplińska/

Bardzo dobrze, że udało się stronę uratować. Szkoda, że ktoś nie potrafił docenić jej cennej zawartości, ale świat jest dziwny. Pan Bóg jednak wie, co robi... Przydałyby się aktualności z Domu w którym Ksiądz mieszka, co tam u czcigodnych Kapłanów słychać, jak im się teraz wiedzie...

 

5 XI 15 - Ewa Zabel - Śmiłowo

Przeglądałam stronę i bardzo mnie wzrusza jak wspominam te wszystkie wydarzenia, które bezpowrotnie minęły i łza się w oczch kręci, że już to nie wróci. Ale to co przeżyliśmy tego nam nikt nie zabierze i nie zniszczy!!!

 

1 XI 15 - KP Śmiłowo

Gdy odpalam stronę „Ks. Jerzy zaprasza”, to bije z niej miłość i radość. Tego nie da sie opisać ;-) w niej jest całe moje życie

 

31 X 15 - Matka Gaudiosa - Pasterka - Jabłonowo Pomorskie

+JMJ. Przewielebny, Drogi Księże Kanoniku. Całym sercem dziękuję za odzyskanie stron śmiłowskich. Szukałam - nie znalazłam - i tak mi było ich żal... To była cenna historia. Szkoda było, że to znikło... I wielka radość, że jest odzyskane! I dobrze, że jako strona Księdza Kanonika...

 

29 X 15 - Marzena Bożek - Śmiłowo

Oglądam Księdza stronę. Jest Ksiądz profesjonalistą. Nie ma lepszego od ks. Proboszcza. Podziwiam zdjęcia z Domu św. Jana Pawła II w AKTUALNOŚCIACH.

 

Liczba wpisów w księdze: 210

27 X 15 - Marek Janowski - Równopole

Szczęść Boże, stronę jak najbardziej trzeba zachować. Tę o wspólnocie Karmel jako świadectwo; pozostałą część podobnie, oraz ze względu na treść. Ja właśnie sobie przeczytałem coś nowego na niej, a myślałem, że już to dobrze znam. Ponadto ważne mi się wydają wiadomości z domu św. Jana Pawła II. Proponuję i zachęcam  by kontynuować.

 

25 X 2015 - Kamil Stasik - Kąkolewo k. Grodziska Wielkopolskiego

Strona jak dla mnie super, nie trzeba nic przerabiać póki co :)

 

24 X 15 - Karol Kubisiak - Śmiłowo

Uważam, że warto tę stronę zostawić, bo to karta z historii naszej Parafii. Dla wielu może być pomocna. Są tam cenne informacje. 

 

17 X 15 - Teresa Wójcik - Skrwilno

Czcigodny Księże! Byłam jedną z uczestniczek pielgrzymko-wycieczki zorganizowanej przez biuro Frater Bydgoszcz do Matki Bożej w Medugorje. Pragnę z całego serca podziękować Księdzu za wspaniałą opiekę duchową. Podczas długich godzin jazdy autobusem opowiadał Ksiądz o Swojej stronie internetowej i różańcu z opracowanymi dopowiedzeniami. Mam nadzieję, że mogę wydrukować te dopowiedzenia. Odmawiam Nowennę Pompejańską i zauważyłam, że z tymi dopowiedzeniami bardziej  przeżywam wszystkie tajemnice różańca. Wcześniej niekiedy podczas odmawiania różańca wkradała się monotonia lub myśli wędrowały do innych spraw.

Tak przeżytej duchowo pielgrzymki nie byłoby bez Księdza obecności. Jestem pełna podziwu dla Księdza zaangażowania i jeszcze raz serdecznie dziękuję za wszystkie kazania, nauki (i żarty), które powiedziane w tak prosty sposób trafiały do naszych serc.

Z całego serca dziękuję i pozdrawiam! Życzę Księdzu dużo zdrowia i wytrwałości w dalszej posłudze kapłańskiej. Z Panem Bogiem!

 

16 X 15 - Maja Mroczek z Rodzicami - Łódź

Chcielibyśmy bardzo podziękować księdzu za wspólną pielgrzymkę do Medjugorie 26.09.-3.10.2015 roku organizowanej przez biuro Frater. Sposób prowadzenia pielgrzymki był naprawdę przemyślany i pozwalił nam na ogromne duchowe przeżycie całej drogi, szczegolnie Medjugorie ale też innych miejsc. Od tej pory czcimy archanioła Rafała, który bardzo się nami opiekuje i prowadzi nas bezpiecznie w każdej podróży. Także powiedzieliśmy o nim znajomym i coraz więcej osób dzięki księdzu modli się do tego Archanioła. Skromność i dobroć księdza bardzo nas urzekła:) Jeszcze raz bardzo dziękujemy księdzu za tak wspaniałą pielgrzymkę, która na zawsze zapadnie w naszej pamięci i życzymy księdzu wielu błogosławieństw Bożych:)  Maja z rodzicami

 

12 X 15 - Ks. kanonik Roman Jakubowski, dawny dziekan dekanatu Wysoka - Gniezno

Czcigodny Księże Kanoniku, drogi Jurku, zawsze podziwiałem Twój zapał, szerokie zainteresowania, życie wartościami, liturgią, duszpasterskie zaangażowanie, patriotyzm oraz bez reszty oddanie się parafii. To czym żyłeś, miało m.in. swój wyraz w gazetce parafialnej: Pan Łączy Nas, którą  z taką pieczołowitością prowadziłeś. Oddawała ona nie tylko obraz Twojej parafii, ale była poprzez tak bogatą treść źródłem refleksji dla każdego człowieka. Dowodem tego była lista gości, którzy poprzez - choćby swoje wpisy - dzielili się swoim świadectwem życia i czerpali moc, aby pogłębiać wiarę i umacniać w niej innych.

Dużą więc radością - również dla mnie - jest to, że założyłeś swoją  stronę, która w dużej mierze odtwarza historię Śmiłowskiej parafii i wydarzenia z nią związane. W ten sposób jest też, choćby w części, wyrażone uznanie dla tych, którzy pomagali Tobie w tworzeniu wspaniale prowadzonej strony Twojej dawnej parafii.

Drogi Jurku, serdecznie Cię pozdrawiam i życzę tego, co najpiękniejsze! Szczęść Boże! Ks. kanonik Roman Jakubowski, dawny dziekan dekanatu Wysoka

 

7 X 15 - Robert - Anglia

Dziś w święto Matki Bożej Różańcowej pragnę z całego serca podziękować Księdzu Jerzemu za przepiękne nabożeństwa różańcowe, piesze pielgrzymki do Gorki Klasztornej, adoracje medziugorskie, błogosławieństwa relikwiami świętych, rozszerzanie nabożeństwa do św. Rafała Archanioła, a także za wiele cennych uwag i rad duchowych. Bardzo się cieszę, że Ksiądz odzyskał swoją stronę internetową. Jest Ksiądz dla mnie wielkim autorytetem duchowym. Szkoda, że tak mało jest tak uduchowionych kapłanów. Może to znak, że my świeccy więcej za kapłanów powinniśmy się modlić. Tak przynajmniej ja myślę. Jeszcze raz z  całego serca dziękuje Księdzu za wszystko i pozdrawiam. Robert

 

8 IX 15 - Radosław Górka, radny Gminy Kaczory - Śmiłowo

Szczęść Boże. Jestem 100% za tym, aby stronę odbudować w podobnej formie w jakiej była a to dlatego, że była prosta, przejrzysta i łatwa w obsłudze dla każdego a to powoduje częste odwiedziny i przydatność w życiu. Mam nadzieje, że Proboszcz będzie miał siły oraz wsparcie, aby ta strona istniała i nadal się rozwijała.

 

8 IX 15 - KP - diecezja siedlecka

Jeszcze raz dziękujemy za trud wskrzeszenia strony. Jesteś bliski naszemu sercu. Jesteś dla nas kimś wyjątkowym. Jakże aktualne są słowa Adama Asnyka z wiersza Do młodych:

Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, 
Choć macie sami doskonalsze wznieść; 
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy 
I miłość ludzka stoi tam na straży, 
I wy winniście im cześć! 

 

7 IX 15 - Halina Czarnecka - animatorka misyjna - Śmilowo

Proszę Księdza, od 18 lat prowadzę z powodzeniem w parafii Ognisko Misyjne zrzeszone w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci, które szczyci się osiągnięciami na skalę krajową. Nasza strona OGNISKO MISYJNE jest polecana do obejrzenia innym przez PDMD w Warszawie. Dobrze, że znowu zaistnieliśmy w Internecie.

 

7 IX 15 - KP - diecezja siedlecka

Ze smutkiem oglądałem nową stronę parafii. Na próżno szukałem w niej patriotycznych elementów. A przecież właśnie Wasza parafia wydała tak wielkiego BOHATERA - kaprala Piotra Konieczkę. Niestety, nie znalazłem nic o Nim. Zabrakło również polskiej flagi.

Miło oglądać Twoją, Księże Kanoniku stronę. Tam jest POLSKA, tam jest duch, tam jest życie i nadzieja, że nigdy nie powtórzy się tragedia z 1939 roku.

Twój patriotyzm i troska o los naszej Małej Ojczyzny, Twoje zawierzenie Bogu i Matce Bożej Szkaplerznej oraz ofiarna służba każdemu człowiekowi jest dla nas przykładem jak żyć. Niech Ci Pan Bóg błogosławi.

 

7 IX 15 - Ks. Piotr Markielowski rzymskokatolicki ksiądz kieleckiej diecezji /egzorcysta/

Dziękuję za wiadomość o nowej stronie parafii w Śmiłowie. Życzę pięknego rozwoju i jak najmniej przykrych niespodzianek. Miejmy nadzieję, że na opoce nic złego nam sie nie przytrafi. Serdecznie pozdrawiam www.petrus.opw.pl

 

7 IX 15 – Kazimierz Łuczak – Śmiłowo

Bardzo się cieszę, że będzie odbudowywana stara strona. Ja na swój użytek w razie czego skopiowałem sobie stronę. Jeszcze raz dziękuję za powtórny trud. Pozdrawiam

 

6 IX 15 - Internetowa Gazeta Gminna NaszeKaczory.pl 

...Mam pytanie: czy można poprosić o linka na dawną stronę paraffi w Śmiłowie. Nie możemy znaleźć informacji i rzetelnych opracowań o Piotrze Konieczce.

 

6 IX 15 - Milena Kurzyńska - Śmiłowo

Bardzo dziękuje za przesłanie linka z Ks. stroną internetową. To przykre, że tak ciekawie przez lata prowadzona strona parafii w Śmiłowie nagle zniknęła... Cieszę się jednak, że Ksiądz kontynuuje to wielkie dzieło i zaprasza do częstego odwiedzania:) Nasza rodzina będzie na pewno częstym jej gościem:) Pozdrawiam. Szczęść Boże!

 

5 IX 15 - Henryk Wypyszyński - Chodzież

Najważniejsze, że ta strona jest, i zawsze będzie ważna dla naszej ponad 1700 osobowej rodziny szkaplerznej, do której ja i wielu z moich przyjaciół mamy zaszczyt należeć.

 

5 IX 15 - Agnieszka Hoppa – Olsztyn

A może te usunięcia podstron z tak fantastycznie prowadzonej strony, z której mogli czerpać wszyscy: wierzący i "niedowiarkowie", to nie przypadek? Sam ksiądz wielokrotnie mówił, że przypadki są, ale tylko w gramatyce. Choć emeryt, ale wciąż bardzo potrzebny:). Nie można zaprzepaścić tego, co było dokumentowane przez wiele lat. To z śmiłowską parafią, dzięki zamieszczanym zdjęciom, wirtualnie pielgrzymowałam do Medjugorie, Ziemi Świętej i do Św. Tereski. Dziękuję. Serdecznie pozdrawiam. Obejmuję modlitwą. Wszystkiego dobrego.

 

4 IX 15 - Teresa Noculak - Grabionna

Ksiądz wyprowadził się ze Śmiłowa. Strona Śmiłowska jest teraz inna. Osobiście korzystam na co dzień z dopowiedzeń różańcowych. Teraz będę korzystać z tych dopowiedzeń pod nowym adresem. Dziękuję.

 

3.09.2015 - Barbara Padewska - Zelgniewo

Witam, szczęść Boże! Podziwiam wznowioną stronę internetową Księdza. Jest zrobiona profesjonalnie. ... Dziękuję Księdzu za niejedną lekcję historii, zawartą w gazetce parafialnej pt. Pan Łączy Nas. Oprawione w 4 tomy wszystkie numery tej gazetki pozostaną po mnie dla następnych pokoleń. Dzięki staraniom Księdza nasz BOHATER Piotr Konieczka został upamiętniony i to była szczególna lekcja patriotyzmu. Pozdrawiam

1 IX 2015 - Jan Maćkowiak - Wągrowiec

Byłem w sobotę i niedziele w Śmiłowie, ale jak zapewne Kanonik wie, pieszej pielgrzymki nie było. Słyszałem od Haliny, że Kanonik przejął stronę parafii. Chodzi mi o zdjęcia tam umieszczone. Interesują mnie te z pielgrzymek, jak były pasterki w parafii oraz inne. Będę wdzięczny za odtworzenie Strony.

 

Uwaga: W sierpniu 2015. r. nasza strona, bez powiadomienia jej redaktorów, została usunięta.

Gdy na nowej stronie śmiłowskiej parafii zabrakło polskiej flagi, gdy z wieży kościoła nie rozbrzmiewa już ROTA i  zabrakło podstrony BOHATER, wiele osób, nie tylko z parafii, m.in. Wojewódzki Konserwator Zabytków Roman Chwaliszewski, prosiło mnie o odtworzenie poprzedniej strony.

Na nowej stronie parafii zabrakło bardzo wiele cennych wiadomości, z trudem gromadzonych przez kilkanaście lat  przez redaktorów strony. Oprócz podstrony BOHATER, wymieńmy SZKAPLERZ,  OGNISKO MISYJNE, RÓŻANIEC Z DOPOWIEDZENIAMI oraz najczęściej oglądaną PSY.  Zanim strona została zupełnie usunięta, ze strony zniknęła KSIĘGA GOŚCI.

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się żmudnej pracy nad odzyskaniem utraconych danych. Niech Matka Boża Szkaplerzna  i św. Rafał Archanioł ma ich w swej opiece. Niech będzie chwała cześć i uielbienie... xjp

 
Liczba wpisów w księdze: 190

15 V 15 - Brz.
Witam i szczęść Boże wszelkiemu stworzeniu. Ponownie odwiedzam wasza stronę, ponieważ, tylko ta wspólnota katolicka, nie nazywa ludzi kochającym zwierzaki "degeneratami". Nie należę do ludzi pięknych, a piękno to teraz przepustka do ludzkich serc i umysłów. W sądzie piękny bandyta otrzymuje niższy wyrok, leniwa ale piękna dziewczyna jest lepiej traktowana. Dlatego też kocham zwierzaki, ponieważ kochają mnie taką jaka jestem /to tak samo jak Bóg/,a ludzi unikam ponieważ zawsze boję się odrzucenia i drwin. Pozostał mi tylko Bóg i moje zwierzaki.

9 II 15 - Krzysztof i Ewa Frydrych
Bardzo dziękujemy za zdjęcia!!! Sprawiliście nam wielką radość! Będziemy chcieli zrobić odbitki i powiesić w domu. Myślimy też, aby je oprawić i przekazać znajomym siostrom Nazaretankom. Na pewno będzie wielka radość.

6 II 15 - Krzysztof Frydrych
Poszukuje zdjęcia Kard. Wojtyły i Prymasa Wyszyńskiego z małymi owczarkami. Właśnie takie zdjęcia jak macie na stronie. Jak można do nich dotrzeć?. Chciałem je wydrukować albo zrobić odbitkę. Są świetne. Niestety ze strony parafii nie da sie uzyskać po skopiowaniu dobrej jakości.

11 I 15 - Irena, Mariusz, Szymon i Arkadiusz Jasińscy z Wągrowca
Z wielką przyjemnością odwiedzamy stronę internetową parafii Śmiłowo, która była, jest i zostanie nam bardzo bliska. Pozdrawiamy księdza Jerzego i autorów strony.

8 I 13 - Marlena z Piły
Odwiedziłam stronę Parafii i wpisuję się do Księgi gości. Tak bogatej strony jeszcze nie widziałam. Muszę przyznać, że jest tu tyle pięknych i ciekawych informacji.

7 I 13 Ewa - Szwajcaria Mam szczęście, bo niedaleko jest kościół katolicki, chociaż katolików jest tu mało, bo większość to ewangelicy, mogę chodzić na msze niedzielne. Nie zawsze rozumię kazania ale są tu śpiewniki i mogę śpiewać po niemiecku. Jak jest mi smutno to wchodzę na stronę parafii Śmiłowie i czuję się jak bym była z Wami. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam.

19 VIII 12 - Alicja z Częstochowy
Szczęść Boże! Fantastyczne fotografie czworonogich przyjaciół... Jestem pełna podziwu dla Księdza, iż mimo ciężkiej pracy duchownej odnajduje czas na tak piękne hobby. Z uwagą będę śledziła wraz z córką nowe fotografie. Pozdrawiam i Szczęść Boże.

16 V 12 - Anna z Żychlina, diecezja łowicka
Szczęść Boże. Trafiłam przypadkiem na stronę parafii. Bardzo mi zależy, by dowiedzieć się czy można wydrukować sobie tajemnice różańca z dopowiedzeniami, tzn. czy nie narusza to czyichś praw autorskich. Z góry dziękuję za odpowiedź.

22 III 12 SP MORZEWO
Szczęść Boże! Uczniowie z Morzewa z klasy V i VI pozdrawiają Księdza Proboszcza. :>Przygotowujemy się do wizytacji naszej parafii i przeglądamy strony diecezji i parafii naszego deknatu. Najbardziej na Księdza stronie podobały nam się psy i zdjęcia Ogniska Misyjnego. :-):-) :-)

21 XII 11 - ks. Piotr Markielowski /egzorcysta/- Kielce
Czy jest prawdą, że Ksiądz Kanonik opracował "dopowiedzenia" do różańca.
Czy mogę poprosić o tekst tych dopowiedzeń?

29 X 11 - Iwona Żarska, Świnoujście 
Szczęść Boże! Szukając w Internecie dopowiedzeń do modlitwy różańcowej trafiłam na tę właśnie stronę, i – jestem mile zaskoczona formą i jakością tejże Waszej strony. Szczerze gratuluję rozmachu, z jakim jest zrobiona, dbałości o każdy aspekt życia w tut. środowisku, bowiem wszystko jest ważne, gdyż w każdym człowieku obecny jest Bóg, i Jego uwielbiamy służąc innym i dbając o ich najskromniejsze potrzeby. Chrystus Pan także nie złamał trzciny nadłamanej, ani nie ugasił tlącego się płomyka… Bardzo się cieszę z tego Bożego gospodarstwa, którą jest Wasza parafia; to zasługa Boga, i Księdza Proboszcza i Wszystkich tę Wspólnotę tworzących Osób – Bogu wierzących. Pozdrawiam i polecam w modlitwie.  180

15 X 11 - Tomasz Wiesław Kledzik - Gdańsk
Z dużym zainteresowaniem i wielką atencją zapoznałem się ze Stroną. Gratuluję. Doskonale pamiętam Proboszcza Parafii ks. Prałata Ignacego Geldnera, ks. Jerzego Kowalskiego i ks. Wacława Mruka, który uczył mnie lekcji religii w Szkole w Kaczorach. Do I Komunii Św. przystąpiłem w Śmiłowie. ... Doskonale pamiętam Śp. Ks. Wiesława Panasiuka ponieważ tematem wiodącym wieczoru było Jego pożegnanie i wyjazd nazajutrz do jednostki wojskowej.  

20 VIII 11 - Kamil Stasik – Kąkolewo k. Grodziska Wlkp.
Strona parafii  jest bardzo piękna; pięknie i szeroko rozbudowana.  A jeśli chodzi o podstrony to najbardziej podobają mi się dwie. Mianowicie: podstrona „psy'' i podstrona „proboszcz''.

Reasumując strona bardzo dobrze rozwinięta; można z niej dużo wyczytać np. o samej parafii, o jej historii i o ciekawostkach z nią związanych, jak i o psach gdzie dowiadujemy się o nich wiele ciekawych rzeczy (przykładem tego jest zakładka pt. ''SŁAWNE PSY'').  A więc po raz kolejny powtarzam strona bardzo piękna, według mnie nie trzeba nic poprawiać.

8 VIII 11 - Mariola D. - Kraków
Wasza strona jest "kompatybilna" do różnych rzeczy, nad którymi pracuję, do których się przymierzam i do moich czterech psów i dwóch kotów.

18 VI 11 - Anna Wyrzykowska
Dzisiaj znalazłam Waszą wspaniałą stronę o psach. Jestem pod wrażeniem całości opracowania, tyle faktów i infiormacji. Bóg zapłać. Link do tej strony umieściałam na swoim blogu http://przyjacielcollie.blogspot.com/2011/06/boso-do-nieba.html

24 IV 11 - Zenon Gurbada  - Trzemeszno
Stronę internetową już przeglądałem. Tak bogatej treści prezentowanej przez parafię dotychczas nie spotkałem.

28 III 11 - Viotetta Nowak - Piła
Muszę przyznać, że strona tego Kościoła jest bardzo ładna. Z ciekawością się ją czyta.

8 III 11 - Mariola /Niemcy/
Ma Ksiądz piekną stronę parafii, naprawde piękna.Bog zaplać.

6 III 11 - Barbara Borzymowska
Wczoraj trafiłam na stronę Parafii Śmiłowo, a dokładnie na jej podstronę dotyczącą psów. Znajomy ksiądz z Legnicy podesłał mi link. Jestem zachwycona zarówno inicjatywą, jak i wykonaniem. Pracuję w Centrum Przyjaznych Relacji Ludzie Zwierzęta i zwierzakowe dobro leży mi bardzo na sercu. Staram się współpracować z każdym, kto może pomóc w wywieraniu wpływu na ludzi i w budowaniu społeczeństwa, które zrozumie, że zwierzętom należy się szacunek i ten szacunek musi się wyrażać w dbałości o jakość ich życia. Nasze Centrum prowadzi warsztaty, głównie dla dzieci, i szeroką akcję edukacyjną - to z najdalej posuniętym skrócie.

Jestem zdania, że księża mogliby być bardzo pomocni w tych działaniach, niestety bardzo rzadko mają na to ochotę, tym bardziej więc zachwyca mnie śmiłowska strona"-)

Proszę Księdza, jestem także pisarką i poetką i z wielką chęcią prześlę Księdzu moją książkę "A pies siedzi i patrzy" - mam nadzieję, że spojrzy Ksiądz na nią życzliwym okiem. Pozdrawiam bardzo serdecznie.

9 XII 10 - Bożena i Bronisław
Dziękujemy za "Różaniec z dopowiedzeniami" opracowany przez Księdza Kanonika. W "Godzinie łaski dla całego świata" włączyliśmy się do modlitwy Kościoła, w modlitwie różańcowej wzorując się na w.w. dopowiedzeniach.

20 X 10 - Matka Gaudiosa, Pasterka - Jabłonowo Pomorskie
Cieszę się stroną Parafii - nie zauważyłam żadnych nieścisłości - to wszystko jest takie z serca, takie prawdziwe. ... 170

17 X 10 - Mariola Jankun-Dopart, wykładowca UJ i WSFP Ignatianum w Krakowie
Szczęść Boże. Jestem pod wrażeniem świetnie prowadzonej strony. Fantastyczna część o psach, która jest dla mnie inspiracją przy pisanej książce.

15 X 10 - Marek i Ania Janek
Relikwie bł. Marii-Pasterki są w kościele w Śmiłowie! Wielka to łaska i wydarzenie 2010 roku. Zdjęcia z uroczystości przekazania Relikwii są bardzo ładne. Ukazują Jej doniosłość, wielką rangę, wzruszenie, radość i pogodę ducha. To buduje, umacnia, naprawia charakter człowieka. Dziękujemy!!!

15 IX 10 - s. Krystyna - terezjanka
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Cztery lata temu dane mi było razem z moją rodziną brać udział w pielgrzymce do Lisieux razem z waszą parafią. Była ona szczególnym przeżyciem i wielkim darem. Szczególnie dziękuję księdzu Jerzemu i tym wszystkim, którzy wtedy obiecali modlić się w mojej intencji. Dziś jako siostra Małej Teresy polecam Was jej wstawiennictwu.

14 IV 10 - Fundacja "Opoka"
Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować Księdzu za udział w I. edycji konkursu Cyfrowy Kontynent i jednocześnie zaprosić do kontynuacji współpracy z Fundacją "Opoka" i siecią Plus.
Pragniemy zaproponować włączenie parafii Księdza do systemu "Multiinfo" sieci Plus, w ramach której będzie mógł Ksiądz przetestować przydatność "Listy SMS-owej" dla parafii.

29 III 10 - Ela i Włodek Bemowscy - Śmiłowo
Gratulujemy czytelności i aktualności strony internetowej. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów.

18 III 10 - Tomasz Hoppe - Piła
...Widziałem na stronce Księdza zdjęcia  z zimy. Świetne!!

13 III 10 - Pułkownik mgr Wiesław Kowalski
…Z treści wpisów zamieszczonych na internetowej witrynie Parafii Rzymskokatolickiej w Śmiłowie wynika, że inicjatywa dalszego uhonorowania kpr. Piotra Konieczki spotyka się z wielkim zrozumieniem całej lokalnej społeczności…LIST OTWARTY zob. BOHATER

12 III 10 - Redakcja "Kromki Słowa Bożego"
Dziękując za umożliwienie Internautom oglądanie Kromki Słowa Bożego za pośrednictwem Waszej strony, przesyłamy wiersz "Modlitwa marnotrawnego syna", którego autorem jest jeden z naszych księży. Wiersz zob.: KĄCIK POETYCKI

23 II 10 - Jan Maćkowiak - Wągrowiec
BARDZO dziękuję za umieszczenie mojej osoby na stronie parafialnej. To najbardziej zaszczytne uznanie w moim życiu, jakie do tej pory otrzymałem. Szczególnie jest to ważne, że jest to uznanie społeczności miejsca rodzinnego, w którym miałem szczęście dorastać i zdobywać doświadczenie społeczne i zawodowe. Ważnym doświadczeniem była działalność społeczna na terenie parafii, a także gminy. Zdobyte doświadczenie pozwoliło mi w dalszym moim życiu realizować swoje pomysły, dążenia, misję życiową w różnych dziedzinach życia społecznego. Z biegiem lat do wszystkich podejmowanych przedsięwzięć podchodzi się inaczej, najczęściej z większą rezerwą. Co pewien czas rodzą się nowe pomysły, które warto realizować. To jednak bywają chwile, w których wraca się do tych pierwszych wydarzeń. Do wydarzeń, które miałem okazję przeżyć w rodzinnej parafii. Do wydarzeń, które głęboko utkwiły w pamięci, dały możliwość poznania siebie i własnych predyspozycji. Wszystko to w pewnym sensie wytyczyło dalszą misje życiową, jej kontynuacje, a nawet owoce tej działalności.  Dlatego jeszcze raz BARDZO serdecznie dziękuję za dostrzeżenie mojego istnienia na terenie parafii śmiłowskiej.

7 II 10 Gazela
Dziękujemy za tę stronkę. Warto tu wejść, by trochę  odpocząć po tym wszystkim co nas stale wokół otacza. Gender Ewa Kopacz, Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Platforma Obywatelska, PIS, tęcza na Placu Zbawiciela, Unia Europejska, pedofilia usw.

7 II 10 - Marzena - Śmiłowo
Prezentacja zdjęć w fotogalerii ŻŁÓBEK / ZIMA 2010 świetna. Jak co roku w parafii naszej piękny żłóbek. Dziękujemy p. Halince za fachowe wykonanie! No a zima dobrze że, ją mamy. Krajobraz wokół Kościoła parafialnego i nie tylko ubogaca te fotogalerię. A Pies bardzo urósł i jest naprawdę pokaźny; dowodem na to jest ten medal na jego szyi. Bóg Zapłać Księdzu Proboszczowi i wszystkim którzy dbają i pielęgnują naszą parafialną stronę internetową. To wszystko przecież na WIĘKSZĄ CHWAŁĘ BOŻĄ. 160

4 II 10 - A. M Poznań
FOTOGALERIA - ŻŁÓBEK / ZIMA 2010 Zdjęcia będą przypominać nam dobro i ciepło  śmiłowskiej społeczności i oczywiście ks. Proboszcza. Dziękujemy też za fotki tej srogiej zimy, ładna pamiątka. DZIĘKUJEMY!

4 II 10 - Redakcja Kromki słowa Bożego
Jest nam niezmiernie miło, że tak szybko odpowiedział Ksiądz na naszą prośbę. Z serca dziękujemy i żywimy nadzieję, że parafie ziemi bydgoskiej pójdą śladem Księdza (Kromka słowa jest już na dwóch parafiach diecezji bydgoskiej). Oczywiście polecamy się modlitwie - bo to nasza misja - by Ewangelia docierała wszędzie i do wszystkich! W łączności w modlitwie przed Jezusem Mistrzem, Drogą, Prawdą i Życiem...

4 I 10 - Zbigniew Bogucki - Margonin
Oby każda parafia miała tak świetną stronę internetową!!!!! Piękny kościół, wspaniały proboszcz i świetna oprawa graficzna strony.  Pozdrawia Mieszkaniec parafii św. Wojciecha w Margoninie

18 XII 09 - Anna i Marek Jankowie - Poznań
Strona internetowa jest bogactwem informacji o wierze, miłości do Boga, Maryi, świętych i wszelkich stworzeń. Dziś DZIĘKUJĘ Proboszczowi ks. kan. Jerzemu Ptachowi oraz wspólnocie tutejszego kościoła; zwłaszcza Bractwu Szkaplerznemu za przyjęcie nas do swego grona czcicieli MB Szkaplerznej. Dnia 16.12.2009 przybyliśmy z Poznania do Śmiłowskiej Pani z Góry Karmel i ten dzień zostanie nam na zawsze w pamięci. Przeżyliśmy tu wspaniałą Eucharystię wśród licznych dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapamiętałam piękną muzykę, śpiew, wymowne słowo Boże. Pragnę przywołać tę znaną pieśń "Amazing Grace" śpiewaną przez zespół IL Divo czy Elvisa Presley'a o zdumiewającej dziękczynnej modlitwie:"...byłem kiedyś zagubiony a jednak odnalazłem się, byłem ślepy a odzyskałem wzrok..."

30 XI 09 - red. Sławomir Kosieliński, Computerworld, Tygodnik Menedżerów i Informatyków,  Warszawa
Obejrzałem Waszą stronę z wielką przyjemnością. To dobry wzór dla innych jak należy prowadzić strony parafialne i wykorzystywać Internet w swojej działalności. Ankietę już przekazałem do Fundacji „Opoka”, w której Krzysztof Piądłowski pełni funkcję sekretarza konkursu, zaś ks. dr Józef Kloch – przewodniczącego komisji konkursowej. Pozdrawiam serdecznie.

10 X 09 - Lodzia i Marek z Wrocławia
Szczęść Boże! Przypadkowo trafiłem na Stronę. Część o psach - rewelacja! Przypomniała mi stare czasy i moją starą dożycę ADĘ MINĘ (o.Cygan z Brdy Ujścia, m.Alma Sara z Bermud). Dowcipy z życia czworonogów rozbawiły nas, a także pozwoliły na refleksję z drugiej strony. To mądre i profesjonalne dzieło o stworzeniach Bożych. Z Panem Bogiem!

24 X 09 - Ks. Jan - Legnica
Szczęść Boże! Uważam za genialny pomysł włączenia podstrony o zwierzakach do życia Parafii!!! Niezwykle pouczające i wychowawcze. Ja też jestem proboszczem i Duszpasterzem Akademickim. Zaczerpnę ideę. Gratuluję!!!!! http://namitori.pl/wp/

22 X 09 - Danka Prusak - Piła

Najwspanialsza stronka jaką czytałam. Jest tu tyle pięknych i ciekawych rzeczy. Na pewno będę tu często zaglądać.
Podstrona PSY jest czaderska. Dusza i ciało się raduje, gdy tam zaglądam i widzę te kochane mordki. Odżywają wspomnienia, emocje, za oknem jesień, a w sercu Maj.

23 VII 09 - Renata
Widzę nowe zdjęcia na podstronie PSY. Bardzo ładne:):):)

23 VII 09 - Dorota - Rzadkowo
Czytając Przewodnik natknęłam się na bardzo mądre zdanie: "Żeby zło triumfowało, wystarczy, by dobro milczało".
Może umieści je Ksiądz na swojej stronie internetowej. 150

23 VI 09 - Renata
Widzę, że pojawiło się już zdjęcie z dzisiejszej pielgrzymki. Ekspres! Cieszę się, że Pan pozwala mi doświadczać swojej obecności z Wami i wśród Was. Cieszę się, że pracuję w Śmiłowie:):):)

26 V 09 - Teresa B. Noculak - Grabionna
Lubię przeglądać stronkę Parafii w Śmiłowie. Ze strony korzystam; parafia Śmiłowo to  nasz dekanat no i sąsiednia parafia. Są tam bieżące informacje i ciekawe sprawdzone linki. Wobec tłoku w sieci pomagają w odszukaniu potrzebnej informacji.
Również podoba mi się inicjatywa organizowania pieszych pielgrzymek. To wspaniała forma ewangelizacji. Mam nadzieję, że obecne utrudnienia w postaci specjalnego przeszkolenia dla organizatorów nie będę przeszkodą w realizacji następnych pieszych pielgrzymek. Szczęść Boże!

24 II 09 - Misjonarz z Ubekistanu
Szcześć Boże. Po odwiedzinach waszej stroniczki a zwłaszcza linkowni i stroniczki misyjnej w internecie postanowiłem napisać i bliżej się z wami zaprzyjaźnić. Najpierw się jednak przedstawię. Nazywam się Jarosław Wiśniewski. Mam 46 lat, jestem kapłanem Archidiecezji Białostockiej od 1991 roku. W 1992 wyjechałem do Rosji gdzie spędziłem 10 lat i skąd byłem deportowany "za prozelityzm". Potem 5 lat na Ukrainie i obecnie Uzbekistan. Moim misyjnym przygodom poświęcone są dwa wielojęzyczne linki: www.orient.to.pl  oraz www.ksjarek.republika.pl 

19 II 09 - Tomasz Hoppe - Piła
Pozdrawiam serdecznie Księdza Proboszcza. Życzę Błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich Łask Bożych. Świetna przejrzysta strona, jedna z najlepszych stron parafialnych jakie oglądałem.

30 X 08 - Damian Szewczyk - Piła
Bardzo dobra strona, mile mi się z niej korzysta. Pozdrawiam i dziękuję.

16 X 08 - ks. Stanisław Szczepaniec - Kraków 
+ Na waszej stronie internetowej znajduje się zdjęcie Ojca świętego Jana Pawła II modlącego się na różańcu. Chciałem to zdjęcie wykorzystać w książce "Szkoła Modlitwy Jana Pawła II". Czy można jakoś dotrzeć do kogoś, kto ma prawa autorskie do tego zdjęcia? Pozdrawiam.

18 IX 08 - Anna Gielarowska - Szczecin
Z uwagą obejrzałam (przeczytałam) stronę Parafii Księdza, w sposób szczególny obecność św. Teresy z Lisieux (i świadectwa cudów). Może i mnie przyjdzie się kiedyś podzielić Jej obecnością w moim życiu. Na dziś napisałam kilka artykułów o mojej trzyletniej drodze z Teresą-spektaklem. Wiele osób w Księdza Parafii kocha Tereskę. Chętnie przyjechałabym ze spektaklem. Wiele razy byłam zapraszana na rekolekcje.

10 IX 08 - Szymon z Wągrowca
Ponieważ wpis dotyczy Pieszej Pielgrzymce do Górki Klasztornej, został umieszczony na podstronie: Piesze pielgrzymki.

9 IX 08 - solistka - Zofia Ciecierska (Adoramus) - Tczew
Zespół Adoramus pragnie wyrazić swą wielką wdzięczność Ks. Jerzemu Ptachowi, proboszczowi parafii w Śmiłowie, nie tylko za wyróżnienie zespołu, jakim jest emitowanie w kościele płyt zespołu dla wytworzenia atmosfery Domu Modlitwy. Zespół dziękuje Księdzu przede wszystkim za niezwykłą gorliwość i zaangażowanie w dzieło modlitwy adoracyjnej. Jesteśmy pod wrażeniem aktywności i mobilności Księdza. Miło nam było poznać Księdza osobiście, bezpośrednio w Sanktuarium w Oborach. Dziękujemy za świadectwo kapłańskiej posługi. Szczęść Boże. Licząc na spotkania na modlitwie,  Zofia Ciecierska

7 VIII 08 - Ret - M
Widziałam zdjęcia z pielgrzymki do Mediugorie (piękne! - zazdroszczę!!!). Następnym razem też jadę z dzieciaczkami:) Pozdrawiam w Panu! 140

20 VII 08 - Basia z Piły
Serdecznie pozdrawiam Wszystkich noszących Szkaplerz i odwiedzających Waszą stronę.
Niech Maryja błogosławi i wspiera, a Wam życzę otwarcia się na Jej działanie w życiu.
P.S. Księdzu Proboszczowi składam gorące podziękowania za życzliwość.

5 VII 08 – Anna Janek, Poznań
Oglądaliśmy stronę o Medjugorie. Przeczytałam jej głęboką treść i wiersz, który bardzo mi się podoba. Pani Maria pięknie oddała odczucia i wrażenia przekazane Jej z pielgrzymki. Gratuluję! Widać ma dar tworzenia; podobnie inni z kącika poetyckiego.

1 VII 08 - Albin Zieliński, Bydgoszcz
Gratuluję strony internetowej! Pozdrawiam. Z Bogiem.

18 V 08 KP-G
Oglądałem wszystkie zdjęcia z pielgrzymki do Obór. Rzeczywiście warto tam było pojechać. Można tam wiele przeżyć i zobaczyć.

11 V 08 – Maria z Hamburga
"Uwielbiony Bóg w Trójcy i Miłosierdziu!" Kochany Ojcze Jerzy, połączyła nas św. Tereska - moja patronka, która będzie w Hamburgu  24 - 25 maja 2008.  „W Wigilię Wniebowzięcia NMP 14 sierpnia niebo otworzyło się nad Śmiłowem”,  a ja Maria Teresa w tym dniu 14 sierpnia (św. Maksymiliana) miałam ciężka operacje w Marienkrankenhaus w Hamburgu ...

8 V Poznań – Katarzyna Glema, Poznań
Na stronie Parafii znalazłam w spisie treści gazetki "PAN ŁĄCZY NAS" interesujący mnie artykuł 70/04 "Śp. Ks. Roman Budniak". Jakie są możliwości otrzymania pełnej jego treści. Zaciekawiła mnie jego postać i żal, że nie można się z nim już zobaczyć - był (tak mi się wydaje) jednym z tych, których "żal, że odchodzą"

24 IV 08 – ks. Mirosław Gogolik, Bydgoszcz
Przeglądam piękne zdjęcia z Uroczystości Nawiedzenia relikwii bł. Karoliny i jestem pełen uznania dla tak przepięknie przygotowanej Uroczystości i głębi ducha, jaka bije z tych spotkań. Niech bł. Karolina wyprasza dla Parafii, rodzin, dzieci i młodzieży oraz ks. Proboszcza wiele łask od Boga.

20 IV 08 – Adam Gajewski, Bydgoszcz
Opis peregrynacji Relikwii Błogosławionej Karoliny naprawdę zrobił na mnie duże wrażenie. Bardzo duchowe trzy parafialne dni!

19 IV 08 – Ks. Waldek, Kaczory
Prezentacja zdjęć świetna.

18 IV 08 – Marek Joachimiak, Trzcianka
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, dziś osobiście odwiedziłem ks. Jerzego w Śmiłowie. Niesamowita sprawa - wspaniały proboszcz, dobry gospodarz i mimo różnicy wieku, bo ja mam 25 lat, nie odczułem żadnego dyskomfortu podczas rozmowy a wręcz przeciwnie wiele spraw, które poruszał ks. Jerzy niesamowicie mnie interesowała. W tej parafii bardzo dużo się dzieje za sprawą księdza proboszcza i wielu parafian - miałem przyjemność zwiedzenia Kościoła oraz wysłuchania kilku informacji i uwag od Ks. Jerzego - te kilkadziesiąt minut, które spędziłem z księdzem proboszczem, dały mi energię na cały dzień do działania. Po prostu jestem pełen podziwu dla całej działalności, bo przecież oprócz strony internetowej jest jeszcze gazetka, broszurka historyczna, której zbiór tworzy wspaniałą historyczną publikację. Bardzo się cieszę, że mogłem odwiedzić księdza Proboszcza, parafię i Kościół w Śmiłowie. Pozdrawiam serdecznie z Panem Bogiem 130

11 IV 08 – Wiktor Dun  Lwów /Ukraina/
Drodzy ojcowie karmelici, zwracam się do Was z prośbą o wysłanie (jeżeli to możliwe) poświeconego Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel (1 sukienny i 1 medalik, którym potem zamienię ten sukienny). Mieszkam we Lwowie (UKRAINA). Mam 24 lata i już dawno pragnę przyjąć Szkaplerz. Ksiądz z parafii Wniebowzięcia NMP zgodził się nałożyć na mnie Szkaplerz, ale trzeba go mieć, a u nas nie sprzedają Szkaplerzów. Moja narzeczona, ma na imię Marta; nosi szkaplerz i to ona opowiedziała mi o nim. Ona dała mi książkę o szkaplerzu, bym przeczytał co on oznacza i skąd pochodzi. Potem u mnie zaistniała duża chęć przyjęcia szkaplerza. Dlatego my z Martą zaczęliśmy szukać gdzie można znaleźć szkaplerz. Marta pomaga mi szukać, bo ona zna język polski i to ona znalazła Wasz adres i pomogła mi napisać do Was list. Marta na uniwersytecie we Lwowie skończyła  germanistykę, a teraz pracuje i jeszcze studiuje prawo.

28 III 08 – Daniel Śmiłowski (Dolny Śląsk)
Właśnie wyszperałem w sieci stronę Waszej parafii. Miło i ciekawie. Pozdrawiam.

6 II 08 – ks. Radosław Orchowicz
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Serdecznie pozdrawiam ks. Jerzego Proboszcza Śmiłowskiego - a w przeszłości wikariusza (naszej rodzinnej) parafii, mego katechetę i opiekuna ministrantów. Z radością i wielkim uznaniem przeglądam stronę parafii i gratuluję energii i nieustannego zapału. Mimo że czas mija Ksiądz wiecznie młody i z nowymi pomysłami.
Życzę wielu Bożych łask i sił w dalszej posłudze duszpasterskiej. Niech ta strona będzie otwierana przez wielu jako krok do pogłębienia swej religijnej formacji. Szczęść Boże.

29 II 08 – Ksenia Świercz - Śmiłowo
Szczęść Boże. Pragnę pozdrowić Księdza i całą parafię św. Małgorzaty. Bardzo podoba mi się podstrona PSY; jest tam wiele ciekawych informacji i dużo prześlicznych zdjęć. Uważam że, strona naszej parafii jest jedną z najlepszych stron, które przeczytałam :)

28 II 08 - Klaudia Michalska - Śmiłowo.
Szczęść Boże. Strona naszej parafii jest bardzo precyzyjną stroną. Możemy tu znaleźć najważniejsze fakty z historii naszej Parafii oraz informacje o zdarzeniach dziejących się teraz. W podstronie PSY podobają mi się opisy na temat zwierząt; są one bowiem bardzo ciekawe i chętnie się je czyta. Nawet jeśli to trochę opóźnia włączanie się tej podstrony myślę, że warto chwilkę poczekać by móc przeczytać tam umieszczone informacje. Serdecznie pozdrawiam Ks. Jerzego, który jest Proboszczem tej Parafii oraz wszystkich Parafian. Bóg z Wami.

28 II 08 – Agnieszka z Olsztyna
Zerknełam na tę stronkę różańca z dopowiedzeniami. Ja odmawiam tak jak mnie właśnie nauczył tata; w każda zdrowaśkę wplatam: Któregoś Ty z Ducha św. poczęła itd. ... wszystkie tajemnice. Musze wydrukować sobie tę stronę, bo początkowo bym musiała czytać; z czasem to pewnie się zapamiętuje. Ja bardzo wierze w moc różańca; jak byłam w ciąży to też sobie ofiarowałam każdy dzień za zdrowie dziecka, teraz to ofiaruje za mojego tatę, aby jak najszybciej znalazł się w niebie. Wierzę, ze mój tata też będzie mi pomagał w trudnych chwilach.

25 II 08 – Przemek Koziarski - Śmiłowo
Szczęść Boże. Co do naszej strony parafialnej nie mam żadnych zastrzeżeń, lecz myślę, że można zaktualizować zamieszczone zdjęcia. Według mnie każda parafia powinna mieć taką stronę, gdyż jest to bardzo pożyteczna rzecz. Parafianie mogą być "na bieżąco". Naprawdę tylko pogratulować. Przeglądając inne strony parafialne mogę ze spokojem stwierdzić, że nasza zalicza się do czołówki.

24 II 08 – Daniel Barteczka - Śmiłowo
Króluj nam Chryste! Nasza strona parafialna jest bardzo ładna i występuje w niej dużo informacji oraz ozdobień. W miarę możliwości pragnąłbym, aby na stronie głównej zaistniała pełna nazwa naszej parafii. Na podstronie ministranci mogłyby się ukazać nowe zdjęcia ministrantów. Ogólnie Strona Parafii jest bardzo precyzyjnie zbudowana i jest na poziomie innych stron parafialnych.

23 II 08 – Michał Oleszczyk - Śmiłowo
Uważam, że strona naszej parafii jest bardzo pożyteczna, gdyż można na niej znaleźć nie tylko informacje dotyczące bieżących spraw, ale także ciekawostki o niektórych świętych oraz o historii Śmiłowa i okolic. Ponadto znajduje się tu wiele zdjęć i animacji, które urozmaicają przeglądanie poszczególnych podstron. Ciężko jest mi nawet zaproponować jakiekolwiek modyfikacje... tutaj po prostu wszystko już jest.

20 II 08 – Iwona Korcz – Zelgniewo
Witam;) Stronka naszej parafii bardzo mi się podoba:) można się tu wiele rzeczy dowiedzieć o naszej pięknej Parafii;) Najbardziej podoba mi się podstronka o Psach;) Pozdrowionka:* 120

20 II 08 – Monika Klińska – Brodna
Szczęść Boże! Zgodnie z obietnicą daną Księdzu Proboszczowi odwiedziłem ponownie stronę Parafii i wpisuję się do Księgi Gości. Strona ta jest bardzo pomysłowa i mogę z niej się dowiedzieć dużo cennych informacji o życiu Parafii. Podoba mi się strona "Aktualności", ponieważ są tam najnowsze informacje dotyczące działalności Kościoła. Gratuluję. Serdecznie Pozdrawiam

4 II 08 - Anna i Marek /Poznań/
Gratulujemy wspaniałej witryny internetowej i dziękujemy serdecznie za to, że możemy korzystać z tak różnorodnych i ważnych, niezmiernie ciekawych tematów. Zdjęcia psów są piękne i wymowne. Teksty i fotografie są dowodem miłości do ludzi, zwierząt i wszystkiego co Pan Bóg stworzył. Pozdrawiamy

14 I 08 - Biuro Informacyjne Opus Dei
Dziękujemy za link do opusdei.org na Państwa stronie. Czy możecie zamienić go na link do opusdei.pl? Serdecznie pozdrawiamy

14 I 08 – Jan Napierała /Bydgoszcz/
Podziwiam Twoją parafialną witrynę internetową, chociaż nie wszystko zdążyłem zobaczyć.

5 I 08 - Największy Katolicki Ranking Stron
Witam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku. Aby poprawić wizerunek naszej toplisty zrobiłem nowy buton... Bardzo proszę o umieszczenie nowego, bo to zwiększy popularność również waszej strony. Z Bogiem.

2 I 08 -  Maciej Bartosz /Zelgniewo/
Ładna stronka. Gratulacje.

23 XII 07 - Krzysztof Zagozda
Laudetur Jesus Christus! Czcigodny Księże Proboszczu, jestem katolickim publicystą, takim silnie tradycyjnym (m.in. toczę boje o Mszę św. Wszechczasów w Diecezji Bydgoskiej). Jako że często przeglądam strony internetowe różnych parafii, udało mi się natrafić na tę śmiłowską. Odtąd od czasu do czasu na nią zaglądam. Z Panem Bogiem

20 XII 07 – dr Tadeusz Brukwicki (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza – Poznań)
Kochani! Pozdrawiam Was serdecznie. Z zainteresowaniem przeczytałem część Waszego serwisu. Może przyda się Wam informacja, że capitaneus w dawnej Polsce oznaczał starostę - to odnośnie opisu dzwonu Mikołaj. Mikołaj Kołaczkowski zm. w r. 1625 był m.in. starostą ujskim - patrz http://genealog.home.pl/gd/szablony/rodzina.php?lang=&id=03925
Życzę Księdzu - nie tylko z okazji Świąt Bożego Narodzenia - dobrego zdrowia i obfitości łask Bożych, wiele szczęścia, radości i skuteczności w pracy duszpasterskiej, a parafii i parafianom - uporania się z wszystkimi kłopotami, których Wam, jak wiem choćby z telewizji, nie brakuje.

16 XII 07 - Paweł Eichstadt (Szwajcaria)
...Jeśli chodzi o stronę internetową Parafii Śmiłowo jest super. Często z Żoną przeglądamy stronę i jest naprawdę bardzo ciekawa. Pozdrawiam.

14 XII 07 - Biuro Prasowe Projektu "Jan Paweł II - nasze wspomnienia"
Dziękujemy serdecznie za zainteresowanie i szybką odpowiedź. (Portal www.mojpapiez.pl został umieszczony na stronie głównej Parafii). W imieniu osób prowadzących  życzę Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku. 110

12 XII 07 - Wojtek z Morzewa
Szczęść Boże! Tutaj Wojtek z Morzewa. Piesek czyszczący monitor jest super!!!
P.S. Jesteśmy pod wrażeniem tego pieska! Dopiero dzisiaj go zobaczyliśmy. Wojtek jest zachwycony! Ciągle chce go oglądać. Trzeba przyznać, że ma Ksiądz ciekawe pomysły! Pozdrawiamy!

25 XI 07 – Zbigniew Barteczka - poeta
Odwiedziłem parafialną stronę, bardzo ładnie wygląda. Ksiądz pozwoli, że załączę 3 arkusze poetyckie. Jest tam również wiersz Zagubione anioły. Poezja

22 XI 07 - Ks. Dziekan (Wysoka)
Twoja strona jest najlepsza. Tak trzymaj!

15 XI 07 - Karol Kubisiak
Króluj nam Chryste!! Moja poczta już jest naprawiona! Na podstronie parafialnej (psy) pojawił się głos: poszczekiwanie psów!
A piesek który czyści ekran, to najlepsze co mogło się znaleźć na tej podstronie!! Gratulacje!!!!!

10 XI 07 - Wojtek z Morzewa
Szczęść Boże! Tutaj Wojtek z Morzewa. Bardzo podoba mi się szczekająca podstrona. Pozdrowienia od całej Rodzinki!

7 XI 07 – Radek
Króluj Nam Chryste! Proszę Księdza, obejrzałem i wysłuchałem film na temat spowiedzi. Bardzo mnie zainteresował i dał dużo do myślenia. Dzięki tej wiedzy będę mógł bardziej zbliżyć się do Pana Boga. Myślę że można umieścić ten filmik na naszej stronce. http://www.jp2w.pl/?id=56046&location=f&msg=1&lang_id=PL

7 XI  07 – Marzena
Szczęść Boże. W końcu nadeszła dla mnie ta radosna chwila kiedy pierwszy raz drogą elektroniczną mogę pozdrowić mojego kochanego Księdza Proboszcza. Pragnę podziękować Księdzu za wspaniałe prowadzenie parafialnej strony internetowej i nie tylko..., a więc powiedzenie jest wciąż nadal aktualne: Parafia Śmiłowo ma najpiękniejszy Kościół, dopieszczoną stronkę, wspaniałego Proboszcza i wiernych Parafian. Gratuluję i życzę owocnych sukcesów. WSZYSTKO TO NA WIĘKSZĄ CHWAŁĘ BOŻĄ.

4 XI 07 – Radek Barteczka
Proszę Księdza, na podstronie psy słychać szczekanie piesków.

30 X 07 – Kamila Ksycka
Pojawił się głos psów :)

27 X 07 - Dariusz Wasielewski - Tczew
Szczęść Boże. Właśnie wróciłem do domu. Serdecznie dziękuję za ogromnie sympatyczne przyjęcie w Śmiłowie i za wspólną modlitwę na Mszy św. Miałem to dodatkowe szczęście, że jak wyszedłem o 18.00, w Kaczorach byłem (pieszo) dokładnie o 18.36, a pociąg był 3 min. później:). Chyba Opatrzność czuwała. Serdecznie pozdrawiam Księdza Proboszcza, Pana kościelnego, Panią organistkę, ministrantów i całą wspólnotę parafialną. PS. Mam pytanie, czy ukazała się jakaś książka o parafii? 100

18 X 07 - Beata Szutowicz - Kaczory
Strona internetowa Parafii Śmiłowo jest super!! Można na niej znaleźć wszystkie potrzebne informacje:-) a w razie dodatkowych pytań odpowiedzi udzieli ksiądz proboszcz. Szkoda tylko, że więcej parafii nie ma swojej strony....

6 X 07 - Renata - Morzewo
Księże Proboszczu! Mój 2,5-letni synek Wojtek bardzo lubi oglądać Waszą podstronę o psach. Kiedy siadam do komputera mówi: Mamo, włącz pieski! Najbardziej podoba mu się chodzący pies i pieski  machające noskami. Bezbłędnie rozpoznaje też naszego Księdza Proboszcza i mówi: O, ksiądz Franciszek z Bamboszem! Pozdrawiamy w Panu! Renata z Wojtkiem i Weroniką.

2 IX 07 - Milena Kurzynska - Akwizgran
Serdecznie pozdrawiam Księdza  Proboszcza oraz  cały zespół redakcyjny. Jestem mile zaskoczona faktem, iż parafia ma tak ciekawą stronę internetową - wciąż bowiem należy do rzadkości, by parafie prezentowały swój wizerunek w Internecie, a szkoda... Zawsze cieszy mnie, gdy Kościół żywo reaguje na potrzeby młodego pokolenia. To piękne, że parafia „żyje”, a ks. Proboszcz jest inicjatorem tak wielu wspaniałych przedsięwzięć. Mimo sporej odległości dzielącej mnie od Śmiłowa (bo aż ponad 1000 km) mogę na bieżąco śledzić życie kościoła, który jest mi szczególnie bliski, gdyż wiąże się z moim dzieciństwem.  Zwiedziłam już wiele kościołów w różnych zakątkach świata, ale Ten w Śmiłowie emanuje wyjątkową silą, co jest z pewnością zasługą obecnej w nim Matki Bożej Szkaplerznej.

20 VIII 07 - Dariusz Wasielewski - Tczew
Serdecznie gratuluję strony; życzę dalszego pomyślnego rozwoju, gdyż zawiera ona istotne informacje nie tylko o historii, ale i o teraźniejszości parafii; z pewnością zyskała już i pewnie jeszcze zyska przychylność wielu internautów. Nie brak uśmiechu i humoru - to również istotne. Pozdrawiam jeszcze raz życząc wielu łask Bożych i opieki Matki Szkaplerznej.  

11 VII 07 – ks. Franciszek- Książ Wlkp.
Gratuluję nowej strony. Łączę się z całą parafią w modlitwie z okazji odpustu.

10 VI 07 - Gabriela Góral - Śmiłowo
Czcigodny nasz Księże Proboszczu. Wyrażam swój podziw dla przepięknej i bardzo kolorowej szaty graficznej strony internetowej. Widać od razu, że to praca wykonana po mistrzowsku.

23 IV 07 - Jola Kryger - Kaczory

Dziękuję za umieszczenie wierszy na stronie parafii! Jest wspaniała! Często do niej zaglądam!

20 IV 07 – Ania z Kaszub
…przeglądam Twoją stronę internetową i jestem pod takim wrażeniem, że koniecznie muszę Ci napisać…  i zazdroszczę (w tym pozytywnym aspekcie) ludziom z którymi żyjesz w Śmiłowie.

2 IV 07 – Dorota z Rzadkowa
A to niespodzianka. Gratuluję 2 nowych zdjęć  na podstronie o pieskach! Dopiero kilka dni temu zauważyłam, że znalazł się tam nawet nasz Proboszcz ze swoim pupilem. Muszę przyznać, że oboje ładnie wyszli.

26 III 07 – Zbigniew Barteczka – Poznań
Witam! Zerknąłem na parafialna stronę. Widzę, że rozwija się doskonale. Poezja nadal rozkwita - to piękne! Pozdrawiam.

25 III 07 – KP-G
Znów jest coś nowego. Na podstronie BOHATER piękny podkład muzyczny do podawanych treści. Brawo!!!!!!

22 III 07 – Radek Barteczka – Śmiłowo
Nasza strona parafialna bardzo mi się podoba. Można tutaj dowiedzieć się różnych  ciekawych informacji na temat naszego kościoła i całej parafii. Strona jest fantastycznie opracowana, a efekty dźwiękowe dodają jej uroku, tak że miło się przegląda naszą stronkę parafialną. Gratuluje pomysłowości.

16 III 07 – ks. AS
Czcigodny Ojcze Jerzy! Robisz postępy! Przeglądam strony Parafii Śmiłowo i co widzę ogromne postępy techniczne i merytoryczne!
 Gratuluję !!!!!

11 III 07 - Łukasz Buda - Zelgniewo
Bardzo ładna nowa grafika naszej parafialnej strony. Wiele podstron, ciekawostek z życia naszej parafii. Pozdrawiam.

8 III 07 SK-Piła
Jedząc śniadanko, obejrzałam sobie ponownie MAŁY CUD, poczytałam i powspominałam!! Coś pięknego ta nasza strona!!!!

6 III 07 - Dorota
Strona Waszej parafii bardzo mi się podoba. Jest czego pozazdrościć! Zdjęcia są "pieskie". Proponuję utworzyć podstronę o kotkach. Pozdrawiam.

6 III 07 - Robert
Stronka o parafii Śmiłowo jest świetna. Przy niej odpoczywam po męczącym dniu. Uwielbiam czytać myśli świętej Tereski i Aktualności. Jeśli chodzi o Tereskę, to dla mnie i dla żony ukochana święta. Brązowy kolor strony podkreśla związek z Karmelem - zakonem, którego duchowość mnie zainteresowała. Dzięki niej poznałem też świętego Rafała, którego wzywam przed podróżą. Poza tym sądzę, że tę parafię wskazała mi sama Opatrzność Boża. Zainteresowany szkaplerzem pragnąłem pojechać do sanktuarium w Oborach, ale z braku własnego samochodu chciałem pojechać tam autobusem, jednak połączenie autobusowe w żaden sposób mi nie odpowiadało. Od koleżanki dowiedziałem się, że szkaplerz można nabyć w Śmiłowie. Postanowiłem sprawdzić to w internecie i ku memu zaskoczeniu odnalazłem bardzo ładną stronkę. Tak właśnie rozpoczęła się moja i żony sympatia do strony i parafii. Atmosfera panująca na nabożeństwach szkaplerznych bardzo nam imponuje, ale czemu tak się dzieje to dokładnie nie potrafię wytłumaczyć.

11 II 07 – Ks. AS – Dziembowo
Witam! Jerzy, bardzo ładna strona parafialna Twojej parafii! …

31 XII 06 - Magda i Marcin - Piła
Drogi Księże Proboszczu! Z wielkim sentymentem, a nawet z "nutką" tęsknoty przeglądaliśmy dzisiaj strony naszej parafii (bo ona zawsze będzie nasza). Wspaniale jest przeczytać wspomnienie o sobie (Marcin uświadomił sobie, że 28.06.2007 r. mija 20 lat od dnia w którym został promowany na ministranta - sam nie mógł w to uwierzyć).
Dzisiaj jesteśmy szczęśliwym małżeństwem; mamy cudownego synka i swój własny dom. Za to wszystko jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, Rodzicom i Księdzu Proboszczowi - w dużej mierze Księdzu Proboszczowi, bo gdy wspominamy minione lata to z uśmiechem na twarzy zgodnie twierdzimy, że to wszystko oprócz Opatrzności Bożej jest zasługą Księdza Proboszcza.
Nie wiem czy kiedyś za to dziękowaliśmy; jeśli nie, to w tym ostatnim dniu Roku 2006, mówimy BÓG ZAPŁAĆ!!!!!!!!!

26 XII 06 - Internauta
Często przeglądam parafialne strony. Są różne. Często są to strony martwe, choć są i na wysokim poziomie. Stronka naszej parafii różni się od wszystkich. Nie ma tu żadnego szablonu. Jest niepowtarzalna. Otwieram ją, gdy jestem zmęczony. Można przy niej naprawdę odpocząć. Można się zrelaksować.

XI 06 – Halina z Bydgoszczy
Gratuluję wspaniałej strony. Wspaniałe są wszystkie podstrony; również Księga Gości. Na stronę parafii wpadłam przypadkowo. /tel./

24 X 06 - :) :) Pełnoletnia
Piszę do księdza ponieważ podoba mi się strona parafii, chociaż co do kazań usłyszanych w kosciele mam zastrzeżenia...... ale o tym może innym razem, na razie słowa uznania za pomysł, chociaż do nie dawna ktoś tu był przeciwnikiem internetu.

28 IX 06 - Marek Janowski - Rzadkowo
Są takie miejsca, w których widać prawdziwą siłę Kościoła. Miejsca, w których ludzie dzielą się swoim życiem. Właśnie tam Chrystus obecny jest najpełniej. Niezwykle się cieszę, że mogłem tego doświadczyć. Postaram się ponieść tę historię dalej…

30 VIII 06 - Renata i Zbyszek z Weroniką i Wojtkiem.
Ekspresowo aktualizuje Ksiądz strony parafii!!! Śledzimy bardzo uważnie. Nie przypuszczaliśmy, że nasza wiadomość pojawi się na stronie (jesteśmy mile zaskoczeni). Pozdrawiamy w Panu!!!

22 VII 06 - Andrzej Kubiak i Paweł Turkowiak
Oglądamy stronę naszej parafii i podziwiany zdjęcia z pielgrzymki śladami Świętej Tereski. Strona jest cool.

20 VII 06 - Ania - Gołubie
Zaglądam i czytam Wasze przeżycia związane pielgrzymką do Św. Tereski. Jesteście pełni wrażeń. Pięknie.

14 VII 06 – Andrzej - Słubice
Razem z Marzenką, u mnie w Słubicach oglądaliśmy stronkę parafii Śmiłowo. Bardzo mi się podobała.

22 VI 06 - KP-G
Oglądałem Aktualności. Nie wiem czy poznałem, że procesja szła od strony cmentarza. Ładna dekoracja ołtarza "Trwajcie mocni w wierze" Witraż jest piękny. Ładne kolory.

9 VI 06 - ks. Marek Hawrylak - Klementowice
Szczęść Boże! Pozdrawiam ks.proboszcza i parafię św.Małgorzaty. Gratuluję strony internetowej. Jest ciekawa. Mnie zainteresowała pieśń do św.Małgorzaty. Nie znam jej. Pracuję w parafii Klementowice, pw. św.Klemensa i św.Małgorzaty. Obchodzimy odpust ku czci św.Małgorzaty w niedzielę 16 lipca. Chętnie śpiewalibyśmy ją i w naszej parafii. Ośmielam się prosić o nuty i melodię.

7 VI 06 - Robert
Widziałem pieski na stronie. To prawda, że zwierzęta dają dużo miłości... W dniach od 03 do 09.07 będę duchem i modlitwą z pielgrzymką do Liesieux, która Ksiądz organizuje.

17 V 06 - Robert
Proszę z całego serca o opublikowanie homilii z ostatniego nabożeństwa szkaplerznego na stronie internetowej waszej parafii.
- Umieściłem na podstronie SZKAPLERZ.

13 V 06 – KP G-n
Przeglądnąłem kilka działów wiadomości o Parafii. Jest tego ogrom. Jak zwykle dział Psy jest bardzo ciekawy. Fantastyczne dzieciaczki ze swymi ulubieńcami. Ile radości na ich twarzach, no bo przecież trzymają tych, których kochają. No i smutek, gdy odchodzą.
Czytałem kiedyś książeczkę z humorem. Nie było się z czego śmiać. Humor w dziale Psy jest po prostu wspaniały. Jest się z czego pośmiać.
Kliknąłem na słowo Biblia. Zainteresowało mnie wyjaśnianie słów zawartych w Pismie Sw. To wielka pomoc dla wszystkich. Są tu najważniejsze informacje z pism katolickich.

26 IV 06 - Barbara Padewska - Zelgniewo
Brak czasu nie pozwala mi często odwiedzać naszą stronę internetową. Dzisiaj jednak przejrzałam wszystkie podstrony. Jestem pod wrażeniem. Po prostu jestem zachwycona. Uroku dodają wszystkie motywy ruszające się. Pragnę proboszczowi Jerzemu Ptachowi wyrazić swoją opinię. Włożył w to dzieło tyle swojej pracy i udało się. Jest sukces. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Muszę przyznać, że najtrudniej jest docenić to co się ma. Żałuję że mam tak mało czasu na korzystanie z tego dobrodziejstwa.
Bardzo cenne dla mnie są słowa Ewangelii na każdy dzień, w których Pan Jezus chce mi coś powiedzieć każdego dnia. Równie cenne są wskazówki Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus w kolejnych dniach mego życia. Warto zatrzymać się na chwile w tym codziennym zabieganiu i zastanowić nad tymi słowami w jaki sposób one odnoszą się do mnie.
Pozdrawiam. Szczęść Boże!

31 III 06 - Sylwia Winiarska - Szczecin
Szczęść Boże! Odkąd znalazłam stronę Waszej Parafii, która pomogła mi po śmierci mojego pieska, zaglądam tutaj regularnie, gdyż strony te są balsamem dla duszy i czasami mimo mego dorosłego życia, nie zrozumienia tego świata i tego co się w nim dzieje. Teraz znów staram się znaleźć ukojenie w waszej stronie po śmierci mojego przyjaciela 39 - letniego Janusza, który odszedł po długiej i ciężkiej chorobie. Mimo iż moja parafia też ma swoją stronę nie potrafi mi pomóc, a Wasza daje tyle siły, pomocy i ciepła . Mówicie o różnych ważnych i mniej ważnych rzeczach i nie tylko parafianie Waszej parafii się tutaj odnajdują. Dziękuje Księdzu Proboszczowi za dobre słowo i zrozumienie. Chciałabym, aby we wszystkich parafiach znaleźli się tacy księża jak Ksiądz Proboszcz.

18 III 06 - Robert
Drogi Księże, wyrazy głębokiego szacunku za tak wspaniałe nabożeństwo szkaplerzne.Chciałem się zapytać dlaczego na ostatnim szkaplerznym kazaniu Ksiądz bardziej propaguje szkaplerz sukienny od medalika szkaplerznego? Czy chodzi tu jedynie o matrialną trwałość szkaplerza sukiennego? O jak bardzo chciałbym pojechać na pielgrzymkę śladami św. Tereski, ale wiem, że to nie możliwe z braku pięniedzy i obowiązków rodzinnych, ale mocno wierzę, że Ksiądz w internecie opublikuje zdjęcia z tej pielgrzymki. Szczęść Boże.
- Na postawione pytanie postaram się odpowiedzieć 16 maja podczas nabożeństwa szkaplerznego o godz. 19.00. xjp

16 III 06 - Tomek
Stronę parafii umieściłem jako stronę wejściową (domową). Im częściej tu zaglądam, tym bardziej mi się podoba. Nie wyobrażam sobie dnia, by do niej nie wejść. Ta stronka potrafi mnie zrelaksować na maxa. Dobrze, że właśnie jest taka strona – inna od wszystkich. Nie ma tu żadnego szablonu. Po prostu jest inna.

21 II 06 – Paweł Rochowski - Zelgniewo
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus! Proszę Księdza, właśnie przeglądam stronę parafii; musze pogratulować Księdzu, bo ta strona jest coraz ciekawsza. To był bardzo dobry pomysł, żeby ją stworzyć! Pozdrawiam! Z Panem Bogiem!

17 II 06 – Sylwia Winiarska - Szczecin
Droga Parafio! Dziękuję za tak wspaniałą stronę, siedzę i czytam, i łzy lecą po policzku, ręce drżą, serce boli. Dziękuję, dajecie siłę do dalszego życia. Dziś mija tydzień od zaśnięcia naszego pieska... /cały tekst zob. na podstronie PSY/

6 II 06 – Wiesia
W chwilach wolnych posmyrałam troszkę po naszej super stronie i powiem krótko: kiedy mi smutno, chce mi się płakać otwieram tę stronkę i radość powraca. Gratulajcje!!! Jest Ksiądz THE BEST!!!

25 I 06 - Wdzięczny Pilanin R. Ch.
Drogi Księże Proboszczu! Kolejny już raz składam wyrazy najwyższego uznania za wielkie oddanie i staranność dla tego dobra, które świadczy o tożsamości Parafii Śmiłowo.
Dziękuję, że swą postawą Ksiądz uczy nas za C.K. Norwidem, który powiedział:" Ojczyzna to – wielki zbiorowy obowiązek."

17 XII 05 - ŁUKASZ BUDA – Zelgniewo
Witam ks. Proboszcza. Właśnie jestem na stronie naszej parafii. Jestem mile zaskoczony, ponieważ zobaczyłem tam ciekawe rzeczy na temat naszego kościoła i kaplicy Św. Rafała w Zelgniewie. Bardzo mi się podoba ta strona, bo jest w niej dużo zdjęć na które warto popatrzeć.13 XII 05 - TN nr 50(828) Aleksander Radek
Szukając informacji o parafiach i kościołach w naszym powiecie, korzystam m.in. z Internetu. Niestety, nieliczne parafie posiadają swoje strony www. A szkoda, bo Internet mądrze wykorzystany może być świetnym narzędziem ewangelizacji.
Rozumie to świetnie ks. Jerzy Ptach, proboszcz parafii w Śmiłowie, który opracował bardzo bogatą i interesującą stronę poświęconą nie tylko historii kościoła, ale także samej miejscowości. Strona ta istnieje już od 1 stycznia 2004 roku i składa się aż z 20 podstron oraz blisko 350 zdjęć dokumentacyjnych. I to ona posłużyła mi jako główny materiał do kolejnego odcinka „Państwa Boga”.


Rysunek kościoła z artykułu "Parafia w Internecie" ---------->


28 XI 05 - KS. ROMAN - WYSOKA
Drogi Jurku, zobaczyłem dzisiaj "Twoje Psy". Wspaniałe zdjęcia i naprawdę wiele nowych myśli na temat zwierząt oraz przyajźni, życzliwości itd. Ciekawy temat do adwentowej refleksji. Gratuluję. Życzę dalszej owocnej pracy w szerzeniu przyjaźni człowieka do przyrody!

24 XI 05 - JACEK KONIECZKA
Wystarczy wejść na stronę parafia.info aby się przekonać, że zainteresowanie BOHATEREM jest, a w szczególności pocieszające jest to, że młodzież w tak trudnych czasach przesyconych różnymi pokusami, interesuje się historią.

22 XI 05 - ANIA PLICHTA - GOŁUBIE
Oglądałam Stronę Bohatera! Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania tylu ludzi w tak wielkie dzieło pamięci dla przyszłych pokoleń. Musimy pamiętać o przeszłości, bo bez niej nie było by nas. Pan Bóg ma na Waszą parafię specjalne spojrzenie... i tylko się cieszyć.

15 XI 05 - Piotr P.
...Z ogromnym zainteresowaniem czytałem o spotkaniu domowych zwierzątek. Zachwycałem się... poezją. To dobrze, że coś się dzieje. Pozdrawiam

11 XI 05 - Józefa Drozdowska - Augustów
Droga Parafio! Piszę tak, bo zapewne strona ta jest dziełem wielu osób. Miłość do zwierząt prowadzi zawsze do ludzi i do Pana Boga. Dla ludzi samotnych są one szczególnie bliskie. Dziękuję za taką postawę kapłanów. Może kiedyś napiszę dłużej. Dzisiaj jestem wzruszona, ponieważ "chodząc" trochę po Internecie znalazłam tę stronę i wspomnienie o mojej jamniczce Żamyczce. Dziękuję za nie. Żamyczka całkiem rozgościła się w mojej poezji. Nie tylko ona, bo również kotka Protazinka, która też jest po tamtej stronie życia. Wierzę, że zwierzęta mają duszę i że dobry Bóg pozwoli mi kiedyś je spotkać. Zawsze się za nie modliłam. Dołączam do listu dwa swoje wiersze (dla dzieci) o tym mówiące. Jeżeli uznacie Państwo je za dobre miło mi będzie, gdy zostaną u Państwa opublikowane. Gorąco pozdrawiam. Szczęść Boże na pięknej drodze przyjaźni.
P. S. Dziękuję za piękne fotografie na stronie i reprodukcję obrazu Dudy Gracza...

14 X 05 – SK - Piła
Podstrona PSY jest "full wypas"!!! Naprawdę świetna, moje wielkie gratulacje, przejmująca, chwytające ze serce.....!! Dziękuję, że mogę tu być!!! Ta strona jest balsamem mej duszy!!!

6 X 05 - Artur Bąk - Piła
Zgodnie z obietnicą daną Księdzu Proboszczowi odwiedziłem ponownie stronę Parafii i wpisuję się do Księgi Gości. Według mnie strona zrobiona jest bardzo profesjonalnie. Bardzo łatwo jest poruszać się po poszczególnych podstronach. Strona zawiera wiele ciekawych informacji z życia Parafii. Dzięki linkowi umieszczonemu na jednej z podstron uzyskałem dużo interesujących informacji o moim patronie czyli św. Stanisławie. Z Panem Bogiem

30 IX 05 - ANIA PLICHTA - GOŁUBIE
Ostatnio dosyć dużo materiałów wpadło na stronę internetową. W przyszłym tygodniu w niej pomyszkuję. Dziś tylko weszłam na podstronkę Psy. Ci co kochają zwierzaki to dobrzy ludzie.

20 IX 05 - Roman Chwaliszewski - Piła
Wyjątkowość i wspaniałość obecności relikwii św. Tereski w Śmiłowie potwierdziła wiele. Także i to, że wiara daje odpowiedź, gdzie należy szukać źródeł mocy.
Z wyrazami szacunku i uznania.

15 IX 05 – ks. Leszek Wilk - Kożuchów
Ogromnie się cieszę, że Ksiądz zajrzał na naszą stronę. Ten mail sprawił mi ogromną radość. Dziękuję za dopowiedzenia różańcowe. I przepraszam, że tak niezupełnie prawnie je sobie "ściągnąłem".....
Strona Księdza parafii jest również bardzo ciekawa. Odwiedzam ją czasami. Podoba mi się.
Pozdrawiam serdecznie.

12 IX 05 – SK - Piła
Mały cud - podstrona z dnia na dzień, z godziny na godzinę, z minuty na minutę robi się coraz piękniejsza!!!!!!!!!!!!!
To naprawdę WIELKI MAŁY CUD!!!!!!!!!!! /

Donald Tusk, Ewa Kopacz, Jurek Owsiak, Platforma Obywatelska, Bronisław Komorowski

9 IX 05 – Piotr P.
Z fotokroniki i wywiadu z Księdzem wynika, że była to WIELKA UROCZYSTOŚĆ. Gratuluję tego CUDU.
Z Panem Bogiem i św. Tereską.

8 IX 05 – S.K. – Piła
MAŁY CUD - podstrona naprawdę godna polecenia wszystkim..., aż się miło robi jak się ją czyta.
Po prostu rewela, pełen czad! Chylę czoła ...

8 IX 05 - AS – Dziembowo
Drogi Jurku ! Gratuluję wspaniałych świadectw miłości do świętej Tereski !
Wszystko w podstronie jest na wysokim poziomie !!!
Bardzo mi się podoba wywiad z Sylwią, świadectwa ludzi !!!
Jerzy ! Dobrze że jesteś !

7 IX 05 - KP-G
Szczegółowo przeczytałem „MAŁY CUD”. Wypowiedzi są wspaniałe. Gdyby ludzie tego wszystkiego nie przeżyli nie byliby wstanie tego napisać.

16 VIII 05 – Radek Dziubek - Wysoka
Czcigodny Księże Proboszczu – Drogi Ojcze, jestem w dalszym ciągu pod niezwykłym wrażeniem uroczystości bractwa szkaplerznego i wielkiego religijnego przeżycia jakie tej uroczystości towarzyszyło. ...
Jeszcze tylko przypomnę, że wkład w moje przyszłe życie miałeś już dawno, jeszcze jako wikariusz w Parafii Wysokiej.
W 1978 r. udzieliłeś sakramentu małżeństwa moim rodzicom, a po roku sakramentu chrztu mnie. Dziś z Twoich rąk przyjąłem Szkaplerz św. Cieszy mnie, że tak ciepło mówisz o Wysokiej i wielokrotnie o niej dziś wspominałeś.

2 VII 05 – M.K. Łuczak – Śmiłowo
Odnośnie strony internetowej naszej parafii WIELKIE UZNANIE I GRATULACJE. Zaglądamy do niej często i bardzo nam się podoba. Ciekawym dodatkiem jest podstrona PSY i w związku z tym wysyłamy zdjęcie naszych piesków.

7 VI 05 – S.K. – Piła
Wspomnienia i świadectwa o Janie Pawle Wielkim - rewela!!!
Jestem pełna uznania dla Księdza Proboszcza; za trud i pracę włożoną przy tworzeniu strony o naszej parafii. Wiem ile trzeba się napracować, aby taka strona ładnie wyglądała i sprawnie funkcjonowała.
Ta strona niewątpliwie była potrzebna. GRATULACJE!

11 IV 05 - ANDRZEJ BŁASZAK - GDAŃSK
Niezmiernie się ucieszyłem kiedy znalazłem stronę internetową parafii w Śmiłowie. Tym bardziej radość moja była większa, że Ks. Proboszcz to były wikariusz parafii św. Jana Ap. w Mogilnie, który wprowadzał mnie w tajniki służby ministranckiej, przyjmował do Pierwszej Komunii Świętej.
Z wielką radością wspominam wspólne z ks. Jerzym wycieczki rowerowe, spacery zimowe po jeziorze, kiedy idąc po zaśnieżonym jeziorze kijami pisaliśmy na śniegu znaki Jezusa i Maryi.
Nasze życie było bardzo bliskie, gdyż mój tata był w tej parafii organistą, i mieszkaliśmy na jednym piętrze przez ścianę.
Patrząc dzisiaj wstecz i wspominając te lata z wielką wdzięcznością wspominam Ks. Jerzego i myślę, że to też dzięki niemu jestem dziś również organistą. On pierwszy po Ojcu wpajał we mnie miłość do Pana Boga i Maryi.

Jestem mile zaskoczony stronami internetowymi Parafii. Rozmach, obszerność stron oraz wiele informacji na ich łamach, potwierdza, że Ks. Jerzy to Kapłan wielkiej klasy i wielkiego rozmachu. Trwa przy swoich zadaniach pomagając sobie nowoczesnymi środkami przekazu. Chwała Mu za to! Nie jedna parafia może pozazdrościć tak dobrej strony w internecie.
Szczęść Boże w dalszej pracy!

9 IV 05 - KP-G
Przeglądałem aktualności. Twoje wspomnienia są fantastyczne. Ładnie wygląda obraz Papieża, no i jego otoczenie. Bronisław Komorowski, Ewa Kopacz, Donald Tusk, Andrzej Duda, Beata Szydło, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Grzegorz Schetyna, Jan Rokita, Stefan Niesiołowski, Iwona Ślidzińska-Katarasińska, Rafał Grupiński, Jarosław Kaczyński, Radosław Sikorski, Gender, Jerzy Popiełuszko, św. Jan Paweł II, Unia Europejska, ks. Jacka Międlara, Abp. Stanisław Gądecki, Tomasz Terlikowski, dżihad, Z islamu na chrześcijaństwo, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, TK Trybunał Konstytucyjny29 III 05 – S.K. – Piła
LITURGIA DNIA | PULS DNIA | POGODA | ECHO TYGODNIA | UŚMIECHNIJ SIĘ | SZUKACZ
Nasza strona z każdym dniem jest piękniejsza!!! Gratulacje!!! Błyskawicznie Ksiądz uzupełnia Księgę Gości!!!

16 III 05 - ZBIGNIEW BARTECZKA - poeta
Wiersze dodałem do kącika poetyckiego. Widziałem zmianę strony, to dobrze, że strona się rozwija...

10 III - ANIA PLICHTA - GOŁUBIE
Przeglądałam stronę parafii i dowiedziałam się o pielgrzymce do Ziemi Świętej. Podejrzewam, że wrażenia i przeżycia z pobytu są nie do opisania ale pozostają głęboko w sercu. To jest niesamowite, że to co człowiek zobaczy w świecie i sam przeżyje na zawsze w nim zostaje.

7 III 05 – KS. PIOTR – KRUSZYN
Oglądałem stronę Parafii w Śmiłowie. Jestem pełen podziwu. Pozdrawiam serdecznie i Szczęść Boże.

7 III 05 – S.K. – Piła
Nasza strona www jest z dnia na dzień piękniejsza...! LITURGIA DNIA | PULS DNIA | ECHO TYGODNIA | DIECEZJA BYDGOSKA - SUPER REWELA!!!

4 III 05 – AGATA KUBISIAK – ŚMIŁOWO
Bardzo podoba mi się pewna nowość na naszej stronie parafialnej, a mianowicie strona poświęcona pielgrzymce do Ziemi Świętej. Ślę wyrazy uznania dla pani Katechetki za dzieło, którego jest autorką. Uważam, że przedstawia ono bardzo realistyczny obraz tego co przeżywają pielgrzymi będąc na tym miejscu. Wiersz p. Czarneckiej jest bardzo długi, ale gdy zaczęłam czytać pierwszą zwrotkę, to już nie miałam siły oderwać się i byłam zmuszona przeczytać resztę. Utwór ten bardzo zachęcił mnie do odbycia pielgrzymki do Ziemi Świętej.

 

Papież Franciszek , imigrantów , Unia Europejska, Angela Merkel, o. Rydzyk, Beata Szydło, Antoni Macierewicz, KOD, Trybunał Konstytucyjny, Donald Tusk, UNICEF, uchodźcy są muzułmanami, uchodźcy są muzułmanami, manifestacji w obronie poczętych, a nienarodzonych jeszcze dzieci, Komisja Wspólna Rządu i Episkopatu, Chrzest Polski, chrztu Mieszka I, 1050 rocznica chrztu Polski, o bezpieczeństwie na ŚDM, Papież na Twitterze, tablica upamiętnia ofiary katastrofy smoleńskiej, uchodźcy, Obama, Lech Kaczyński, Jarosław Kaczyński, prezydent Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki

Jaceka Międlara, Abp. Stanisław Gądecki, Tomasz Terlikowski, dżihad, Z islamu na chrześcijaństwo, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, TK Trybunał Konstytucyjny, Schetyna, AmberGold


28 II 05 – S.K. - Piła
Co do strony: WSTEP - to nareszcie jest DIECEZJA BYDGOSKA (bardzo nas to raziło - a teraz jest gitara)!!! Co chwilę są zmiany na naszej stronie i to jest najlepsza niespodzianka (dla mnie)!!! Cieszę się, że w tak szybkim tempie się ona rozwija
i zawsze jestem na bieżąco!!! JEST KSIADZ PO PROSTU THE BEST!!!!

24 II 05 – S.K. - Piła
Dlaczego Ksiądz zmienił szatę??? Totalne zaskoczenie!!!!!!!!! wow!!! Jak dla mnie to bomba!!! super kolor!!!

24 I 05 - ROMAN CHWALISZEWSKI - WOJEWÓDZKI KONSERWATOR ZABYTKÓW
Strona "Bohater" zasługuje na najwyższe uznanie. Kiedyś zabiegałem o wieczną pamięć o Nim. Dzisiaj prawda o tej postaci oraz o krzywdzie wyrządzonej Jego pamięci wzywa do refleksji i opamiętania. Oby nie za późno.

14 I 05 - ZBIGNIEW BARTECZKA - poeta
Kącik poetycki został zaktualizowany - serdecznie zapraszam.
Ale i parafialna strona się rozwinęła - gratulacje! ... Jeśli chodzi o wiersze, to ludzie tworzą taką poezję jakimi sami są...

14 I 05 - BARTŁOMIEJ ZAGRODZKI - ŚMIŁOWO
Strona internetowa naszej Parafii jest bardzo interesujaca! Osoby nie znające księdza, po przeczytaniu artykułów z pewnością myślą dobrze o księdzu. Każdy szczegół zawarty na stronce jest wspaniale dopracowany - oby trzymać tak dalej!

2 I 05 - AGNIESZKA KOSTRZEWA - Zelgniewo
Wyrazy uznania dla naszego KS. PROBOSZCZA za ciekawy sposób prowadzenia tej strony. Kącik o psach to bardzo interesujący pomysł. Dla każdego jest tu coś ciekawego.

26 XII 04 – PAWEŁ BURZA - ŚMIŁOWO
Strona naszej parafii jest bardzo ciekawa. Warto umieścić w niej tegoroczny eucharystyczny żłóbek. Przesyłam taty wiersz...

9 XII 04 – ADAM GAJEWSKI – REDAKTOR NACZELNY "Przewodnika Katolickiego Diecezji Bydgoskiej”
Podstrona "Bohater" - zarówno pod względem merytorycznym jak i patriotyczno - wychowawczym, robi wrażenie spore! Pamięć o tamtych bohaterskich dniach, godzinach - na pewno została godnie utrwalona. Bardzo dobry materiał faktograficzny. Podoba mi się, iż na stronie znalazło się miejsce również dla poezji - szczerej, zapewne "miejscowej', lokalnej... "Mała Ojczyzna" oddala w ten sposób hołd swojemu Bohaterowi.

Postać i czyn kaprala P. Konieczki powinny zostać rozpropagowane szerzej. Ja ze swej strony mogę Księdzu ofiarować "tubę diecezjalną". Myślę, ze to się uda...

3 XII 04 – K.P. G-in Widzę, że szybko działasz ze swoim Internetem. Ten materiał o kpr. Konieczce jest super. Żaden dziennikarz, by się tego nie powstydził.

29 XI 04 – SYLWIA KULCZYŃSKA – ŚMIŁOWO
Strona BOHATER dopieszczona na maxa! Jest Ksiądz THE BEST!!!
Jest to coś niesamowitego mieć Takiego BOHATERA, dzięki któremu teraz żyjemy w wolnym kraju! Zarazem bardzo smutne, że nie potrafimy tego docenić!!!

26 XI 04 – KS. ANDRZEJ SKWARCZEK - DZIEMBOWO
Czcigodny Bracie Kapłanie !

Pozwól, że to powiem drogi Jurku! Wychodzi Twój szlachetny charakter, kiedy tworzysz podstronę BOHATER. Parafia Śmiłowo powinna być z Ciebie dumna, że ma takiego kapłana.
Życzę Tobie i Parafianom wspaniałych sukcesów na płaszczyźnie duchowej, kościołotwórczej.
Przyjmij skromną laudację na Twoją cześć !

JERZEMU... 26.11.2004 r.

Wędruje poprzez życie,
drogami wpław przez piach,
duchowo znakomicie
- tak, to ksiądz Jerzy Ptach.

Żołnierz na posterunku,
Kościoła - strażnicy,
gotowy do fechtunku
ze złem "siedmiornicy".

Bohater codzienności,
wyzwań i wierności.
Wierność jest jego siłą,
twarz czyniąc zawsze miłą.
ks.AS

1 XI 04 - ZŁOTY JUBILAT KS. MIECZYSŁAW WACŁAWSKI - GNIEZNO
Oglądam stronę internetową. Bardzo mi się podoba. Jest wiele wiadomości.

4 X 04 - ROMAN CHWALISZEWSKI - WOJEWÓDZKI KONSERWATOR ZABYTKÓW
Drogi Księże Jerzy! Słowa najwyższego uznania i gratulacje za wspaniałą stronę. Bogactwo Twego kapłańskiego serca poprzez internet promieniuje na cały świat. Cieszę się, że umiłowanie Boga i stron ojczystych potrafisz tak pięknie przekazywać poszukującym.

10 VIII 04 – KS. RAFAŁ KARWICKI - WYSOKA
Podglądałem trochę stronę internetową, ale nie miałem jeszcze czasu na przejrzenie całości, mimo tego jestem pod dużym wrażeniem. Tak powinna wyglądać nowa ewangelizacja i Kościół XXI wieku!
W najbliższym czasie przejrzę ją dokładnie.

29 VI 04 - ZBIGNIEW BARTECZKA - poeta
Jeśli ksiądz pozwoli, mam taką propozycję odnośnie parafialnej strony www - może stworzyć kącik poetycki dla młodych ludzi, parafian. ...

28 VI 04 - ZBIGNIEW BARTECZKA - poeta
Szczęść Boże! Gratuluję bardzo dobrze opracowanej strony. Życzę dalszych sukcesów.
Zapraszam na moją stronę z poezją. Serdecznie pozdrawiam.

2 V 04 - ANIA PLICHTA - GOŁUBIE
Często oglądałam stronę internetową o parafii. Przepiękna świątynia, bardzo lubię takie starsze kościoły. Czuję tam taką inną atmosferę; szybciej nawiązuję kontakt z Bogiem. U nas tak jest w kościele w sąsiedniej parafii w Stężycy... Najbardziej uradowałam się, a właściwie wzruszyłam na stronie o psach. Ten jeden czarny piesek w środku bardzo przypomina mi mojego pieska który niestety już nie żyje. Od tego czasu (3 lata) ciężko nam zdecydować się na nowego domownika. Zobaczymy co czas pokaże.

1 V 04 - MONIKA CARLOS BATISTA – PORTUGALIA
...cóż mogę rzec na temat strony, podwójnie słowa podziwu za ogrom pracy włożonej w redakcje strony (wiem coś o tym, bo sama jestem na etapie tworzenia), myślę, że ks. Jerzy zalicza się do grona tych szczęśliwców, którzy mają tzw. "lekkie" pióro, dzięki czemu teksty natury religijnej nawet dla takiego laika jak ja, stają się zrozumiałe. Fotki z pieskami urocze... Z głębi serca życzę powodzenia w tej niezwykle ciekawej inicjatywie.

 

16 IV 04 - mysz

Niestety, to wydarzenie nie zostało w mediach nagłośnione. Były tylko zdawkowe migawki. To nie był temat medialny. Brakowało tu skandalu. Donald Tusk, Aleksander Kwaśniewski, Kalisz

14 IV 04 - MACIEJ SALAMON Zapomniałem jeszcze napisać w poprzednim emailu, że podobał mi się również temat pieski:) - fajne zdjęcia, świetne dowcipy!! Mamy w domu małego pudla, a na podwórzu dużego prawie doga (miał być dog, ale mama jej /tej suczki/ wybrała na tatę nie doga:), wiec lubię również psie tematy!

13 IV 04 - MACIEJ SALAMON producent i pomysłodawca Różańcowych Kart
Z Całego Serca Dziękuje Czcigodny Księże za życzenia, pamięć i dobre słowo:))
Umieściliśmy już adres stron parafialnych, które są naprawdę ładne!!!:)))
Szczerze mówiąc nie widziałem tych stron nigdy, choć kiedyś (w roku ubiegłym) ich szukałem.
Teraz obejrzałem i przeczytałem "od deski do deski" :) - miło spędziłem przy monitorze prawie dwie godziny:)
Gratuluje Księdzu Młodości Ducha!! - widać Go wszędzie!!
Oczywiście zobaczyłem również po raz pierwszy Księdza zdjęcia (przy ołtarzu, z lat młodości i z pielgrzymki) - Nie wygląda Ksiądz na urodzonego w 1940!:)) - co najwyżej na 1950:)
Serdecznie Pozdrawiam. Ewa Kopacz, Bronisław Komorowski, Donald Tusk. Unia Europejska, Gender, Jurek Owsiak, Andrzej Duda, Beata Szydło, Antoni Macierewicz, Szczerski

Papież Franciszek, imigrantów , Unia Europejska, Angela Merkel, o. Rydzyk, Beata Szydło, Antoni Macierewicz, KOD, Trybunał Konstytucyjny, Donald Tusk, UNICEF, uchodźcy są muzułmanami, uchodźcy są muzułmanami, manifestacji w obronie poczętych, a nienarodzonych jeszcze dzieci, Komisja Wspólna Rządu i Episkopatu, Chrzest Polski, chrztu Mieszka I, 1050 rocznica chrztu Polski, o bezpieczeństwie na ŚDM, Papież na Twitterze, tablica upamiętnia ofiary katastrofy smoleńskiej, uchodźcy, Obama, Lech Kaczyński, Jarosław Kaczyński, prezydent Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki, UE Unia Europejska, Donald Trump


Jeśli kiedyś będę przejeżdżał blisko - czy mogę Księdza odwiedzić? Nie zajmę dużo czasu - chciałbym jedynie się przywitać:))
SZCZEŚĆ BOŻE!!!
http://www.modlitwa.republika.pl/matka_boza_smilowska.htm

12 III 04 - Drogi Księże Proboszczu! Chcielibyśmy pogratulować tej wspaniałej strony. Dziękujemy za udostępnienie informacji o naszej parafii oraz własnej częściowej autobiografii. Bardzo podobają nam się zdjęcia psów. Z poważaniem i powtórnymi gratulacjami - Jakub Cysarz (Jeziorki) i Przemysław Gryczka (Śmiłowo).

18 II 04 - ... Piszę do księdza bo chcę pochwalić stronę parafii. Uważam że jest bardzo dobrze opracowana graficznie, są ciekawe fotografie. Pozdrawiamy: Alicja Kuśnierek, Gracjan Michalski, Dawid Januchowski, Małgorzata Czyż, Kinga Przybyło.

2 II 04 – SYLWIA - ŚMIŁOWO Bardzo się cieszę, ze mam dostęp do Internetu! Chciałabym się podzielić z Księdzem wrażeniami po obejrzeniu strony o naszej Parafii! Nie znajduje słów, aby powiedzieć co czuję odwiedzając tę stronę! Jestem bardzo dumna i szczęśliwa, że to moja Parafia! Codziennie odwiedzam tę stronę i odmawiam różaniec z dopowiedzeniami. Ze względu na moją pracę, nie zawsze mogę uczestniczyć we Mszy Św., dlatego bardzo się cieszę, że jest ta strona, bo dzięki niej jestem zawsze blisko Naszego Kościoła!

1 II 04 – KS. FRANCISZEK - REFERENT DIECEZJALNY - GNIEZNO
Dziękuję za przesłanie wiadomości o stronie internetowej parafii i ogniska misyjnego. Podziwiam otwarcie się ks. Proboszcza na nową, bardzo ważną formę ewangelizacji.
Ps. Dziękuję także za animację misyjną i za zaangażowanie się w misyjne dzieło Kościoła.

1 II 04 – JAREK DRAB – POBÓRKA WIELKA
Stronę www odwiedziłem, gratuluję strony.

30 I 04 – KS. ROMAN – WYSOKA
Drogi Jurku, kliknąłem w stronę internetową Twojej parafii. Wspaniała. Jestem pełen uznania! Gratulacje! Uwagi: Brak zdjęć z pieskami i ich historii. Po za tym wszystko O.K.

27 I 04 – KS. PIOTR – SZCZECIN
Gratuluję strony, bardzo ładnie graficznie zrobiona! Pozdrawiam i życzę sukcesów! z Bogiem.

25 I 04 - ZYGMUNT KIN – GDYNIA - KACZORY
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Przeglądałem stronę i naprawę jest to bardzo dobry pomysł. Byłem mile zaskoczony tyloma informacjami tu zawartymi; nawet znalazłem imię mojej żony i moje w przyjętych do Bractwa Szkaplerznego. Przesyłam serdeczne pozdrawiam z Gdyni. Szczęść Boże.

24 I 04 – PAWEŁ BARTOSZ
Odwiedziłem naszą parafialna stronę internetową i muszę przyznać, że należą się Księdzu i Zenkowi słowa uznania. Króluj nam Chryste!!!

22 I 04 – DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ W GARWOLINIE
Przeczytałem wszystko. Jest tu potężna ilość informacji. Nie wiedziałem, że w Śmiłowie jest tak dużo stowarzyszeń. To wszystko jest zrobione bardzo profesjonalnie i interesująco. To jest po prostu historia parafii. Ile ludzi w parafii ma komputer? Czy w szkole mają Internet żeby to czytać? Można by było dać tu również stronę dotyczącą wydarzeń niekościelnych w parafii.

15 I 04 – KL.IV SP ŚMIŁOWO
Spodobało im się zdjęcie które ksiądz zrobił. Pan powiedział, że ksiądz też mógłby na nim być, a w ogóle pan mnie nie poznał.

8 I 04 – KAROL KUBISIAK
Czytałem właśnie stronę parafialną Zenka. Bardzo mi się podoba choć niektórym nie za bardzo. Wszystko jest szczegółowe i dokładnie opisane.

7 I 04 – KS. PIOTR Z BYDGOSZCZY
Brawo!!! Taką stronę internetową chciałby mieć pewnie każdy proboszcz (wyłączając tych po 70-tce). Długo czekałem na ukazanie się podobizny ks. Proboszcza, niestety nie ma. Może warto by pomyśleć o kronice fotograficznej. Raz jeszcze gratuluję nowoczesnego przedsięwzięcia i pozdrawiam.

 


Aktualizacja strony: 11 maja 2020 15:42 


 

         

2 II 17